Käytämme evästeitä parantaaksemme pelikokemustasi ja analysoidaksemme liikennettä. Jaamme myös tietoa sivuston käytöstäsi sosiaalisessa mediassa, mainoksissa ja analyysikumppaneidemme kanssa.
Lisätiedot OK
TietoaBlogiKäyttöehdotYksityisyyskäytäntö

Lehdistötiedotteet - Atelška do prve zmage v F2 ločil en krog

Atelška do prve zmage v F2 ločil en krog

Dare Atelšek je pred sezono 33 presedlal v svetovno serijo F2. Že kmalu je bilo jasno, da je bila poteza pravilna, saj je že na prvih dveh dirkah končal na odru za zmagovalce (2. in 3. mesto).
Pretekli teden pa je bil slovenski dirkač na pragu svoje premierne zmage v seriji, ampak je v četrtem zavoju zadnjega kroga storil napako in zletel s proge. Pred tem je vodil od prvega kroga naprej, ko je že na samem štartu prehitel najhitrejšega v kvalifikacijah, Francoza Vincenta Ritterja.

Z odstopom si je Atelšek zelo otežil tudi delo na nedeljski dirki, saj jo je začel šele iz 28. mesta.
Kljub nizki štartni poziciji je ob 24 prehitevanjih uspel priti do 5. mesta v cilju in tako ohranil bolj za 4. mesto v seštevku "pri življenju". Pred zadnjim dirkaškim tednom so zaradi bolečega odstopa možnosti za 3. zelo majhne. Edina možnost za osvojitev lovorike bi bile težave izkušenega Rusa, tudi nekdanjega prvaka F1, Juliusa Graffa.