Käytämme evästeitä parantaaksemme pelikokemustasi ja analysoidaksemme liikennettä. Jaamme myös tietoa sivuston käytöstäsi sosiaalisessa mediassa, mainoksissa ja analyysikumppaneidemme kanssa.
Lisätiedot OK
TietoaBlogiKäyttöehdotYksityisyyskäytäntö

Lehdistötiedotteet - BOMBA! Racing - 15. szezon 1.-2. hét

BOMBA! Racing - 15. szezon 1.-2. hét

Kéthetente jelentkező sorozatunkban összefoglaljuk csapatunk pilótáinak eredményeit. Ha kíváncsi vagy versenyzőink közül ki, hol és hogyan szerepelt, akkor a legjobb helyen jársz itt. Sok minden történt velünk az elmúlt tizennégy napban, lássuk hát.

Jelenleg 3 szériában vagyunk jelen, kezdjük a WTCC-vel!
Versenyzőnk, a cseh Tom Przeczek JR. A fiatal cseh pilóta eddigi szezonját leginkább a balszerencse jellemzi, mivel 3 alkalommal végzett a 11. helyen az eddigi 6 futamon. A maradék 3 versenyen viszont sikerült a pontszerzés egy 9. és kettő 10. helyet sikerült összehozni. Kezdetnek nem rossz, reméljük pilótánk tartani tudja magát és még sok pontot elcsíphet.

A második széria, amelyben jelen vagyunk, az F-3 Magyar bajnokság. Versenyzőpárosunk a Bachmayer Noémi, Ivanics Gergely JR. kettős, akik igen szépen szerepelnek. A szezon rögtön egy duplázással indult, ugyanis Noémi a szezonnyitó mindkét futamát megnyerte. Gergely is jól kezdett, az 5. helyet sikerült megszerezni az első futamon. A folytatás kissé visszafogottabbra sikerült, de az eredmények így is erősek! Ausztriában egy kaotikus versenyt követően Gergely egy 2. és egy borzasztó peches 12. helyet szerzett. Pilótánk sokáig vezetett, majd egy ütközés a boxba kényszerítette, de legalább a leggyorsabb körrel vígasztalódhatott! Mindeközben Noémi egy 6. és egy 4. helyet gyűjtött be. A sorozat 3. fordulója jelenleg is zajlik, mégpedig az Euro-Ringen! Az időmérőn Noémi a 2., míg Gergely az 5. helyre kvalifikálta magát. A futam nem sok változást hozott, de az a kevés legalább pozitív volt. Noémi a 2., Gergely pedig a 4. helyen fejezte be a futamot. Az összetettben Noémi vezet, míg Gergely a 7. helyen áll. Folytatás vasárnap a hosszabb futammal.

És akkor térjünk rá a fő szériánkra, az Indy Junior Amerika bajnokságra. Pilótáink közül Arne Riissanen és Czobor Sándor JR. feljebb lépett, L. Kaposi Dávid a VB-ről jött át, míg Tóth Eduardo már tavaly is itt versenyzett, de még nem BOMBA! pilótaként.
A sorozat Mexikóban indult, a Fundidora Parkban. Az időmérőn Dávid a 4., Eduardo a 7., Sándor a 11., míg Arne a 19. helyet szerezte meg. A mezőny sűrűségére jellemző, hogy az első 15 9 tizeden belül volt. A futam kevés előzész és még kevesebb izgalmat hozott, pozitívumként csak annyit említenék, hogy Sanyi kivételével mindenki javított, így Dávid a 3., Eduardo a 6., Sanyi a 11., míg Arne a 17. helyen végzett.
Következő versenyünk a legendás Watkins Glen-en volt, és azzal az érdekességgel szolgált, hogy tavaly Eduardo nyerte meg a futamot. Az időmérőn pilótáink jobban szerepeltek, mint Mexikóban, Arne 6 helyet javítva a 13., Sanyi a 11., Eduardo a 6., míg Dávid az 5. helyen végzett. A futam óriási izgalmakat és nagy mozgolódást hozott. A futam eleje még nem hozott nagy változásokat, pilótáink a 17. körig nem változtattak rajtpozíciójukon, ám ekkor Woeger kiesett, majd rá egy körre Rossetti és Fernandez ütközött, így sikerült helyeket nyernünk. A roncsderbi ezzel nem ért véget, a mezőny hátsó részében is történt egy ütközés, ami előcsalogatta a Pace Cart. Dávid és Eduardo kéz a kézben ki is látogattak a boxba, és mivel Eduardo kiállása 4 másodperccel gyorsabb volt, helyet is cseréltek. A 12.-13. helyre visszatérve nem sok dolguk volt, mindössze lőtávolon belül kellett maradni az élmezőnyhöz képest. Ez sikerült is, a 32. kört már Eduardo fejezte be az élen, Dáviddal mögötte. Sokáig nem maradtak már így, Eduardo egy elfékezés miatt átadta a vezetést az amugy is meggyőzőbb Dávidnak, de sajnos a hiba sokba került. Eduardora megérkezett Wayne, és a fiatal magyar sokat kockáztatott! Elfogytak a gumik, majd egy kicsúszás miatt visszaesett az 5. helyre, így bosszúsan hagyta el a Glent. Nem úgy a többiek! Dávid nem engedte ki a kezéből a győzelmet, és a 2. futamán máris megszerezte első győzelmét! Míg a két tinédzser a 8. és a 11. helyen végzett, Sanyi, Arne sorrendben.
3. helyszínként jött Long Beach. Az időmérőre kissé felhős időben, kellemes 27 fokban került sor. A pole időt a favorit Bruce Wayne autózta. A BOMBA! Racing pilótái szépen szerepeltek. Arne a 17., Sanyi a 9., Dávid a 8., míg a felpaprikázott Eduardo a 4. helyre kvalifikálta magát. A futam szintén izgalmas és változatos volt, hasonlóan a Glenhez, bár pilótáink felemásan szerepeltek. Arne Riissanen versenyére sajnos rányomta a bélyegét a 3. körös ütközése, mely miatt az első etapja lassabb lett a tervezettnél, a boxkiállással együtt. A 18. helyen ért célba. Az előző futam nyertese, L. Kaposi Dávid sokáig jó eséllyel pályázott a 3.-4.-5. hely valamelyikére, de sajnos az 55. körben összetörte az autót. Czobor Sándor Jr. nagyszerűen kezdte a futamot, az első 15 körben stabilan a 6. helyen autózott. A verseny közepén Sándor többet is hibázott, melynek következtében a 10. helyre is visszaesett. Az utolsó 15 kört viszont sikerült ismét egyenletesen megtenni, és igaz, hogy a jóval rutinosabb Hamppi még elment mellette, de a dicséretre méltó 8. helyen végzett! TOP10-es pozíciója pedig egy pillanatig sem forgott veszélyben.
A 4. helyről induló Tóth Eduardonak szintén érdekes versenye volt. A 2. körben egyből elment Lavabo mellett, így a 3. helyen találta magát. Az SC nem jött jól, megtörte a lendületet, ami az újraindításnál meg is látszott. Eduardo a 18. körben megpördült, 3 helyet és majd 6 másodpercet veszítve ezzel, és visszaesett a 6. helyre. A boxkiállások előtt pár körrel Eduardo kulcsfontosságú előzést hajtott végre, amikor a hátsó egyenesben kifékezte a lassabb Hanssont és pár kör alatt lőtávolba került Pospisilovahoz képest. A boxkiállás ismét remekül sikerült. A mezőny leggyorsabb kerékcseréjével sikerült átugrani Kaposit, és a 41. körben már Eduardo birtokolta a 3. helyet. 10 körrel ezelőtt ez még szinte lehetetlennek tűnt. A futam maradék része már nem hozott további izgalmakat Eduardo számára, így idén először a dobogón végzett.
A láthatóan fejlődő társaság Denverben folytatta a menetelést, de még hogy! Az időmérő még nem vetített sokmindent előre, Sanyi a 12., Arne a 11., a mindkét körét elrontó Eduardo a 8., míg Dávid az 5. helyet szerezte meg. A futamra nagyon fogadkoztak a magyarok, Arne kivételével mindenki tervezett kiállással indult neki a versenynek, ami kockázatosnak számított. Ennek megfelelően az első körökben Arne lefelé mozgott. A többiek szépen megindultak felfelé, Dávid már a 6. körben dobogós helyen állt, de nem tudott leállni, a 14. körben letaszította Rossettit az élről. Mögötte Eduardo a 4., Sanyi a 7., míg Arne a 15. helyen haladt. A 24. körig nem történt semmi, ekkor Eduardo besokkalt és egy nagy hibával sikerült visszaesni Sanyi mögé a 7. helyre. Ekkor történt egy baleset hátrébb, aminek örültünk is, meg nem is. Lévén Dávid bejött a boxba, Sanyi és Eduardo viszont nem, és ezzel hátrányba kerültek. A Pace Car hamar távozott, majd a 35. körben Sanyi a boxba jött, ami azt jelentette, hogy 20 előzést minimum be kell mutatni a TOP10-ért! Eduardo se járt sokkal jobban, a 42. körben egy irtó gyors kiállásnak köszönhetően sikerült visszajönni a 13. helyre, de a hátrány így is óriási volt. Megjegyzendő, hogy Arne ekkor már a 8. helyen haladt, míg Dávid friss gumikkal támadta a vezető Rossetti-Wayne duót. A 48. körben újra pályára hajtott az SC, ami a hátrébb haladóaknak jó alkalmat kínált az előrébb jutásra. Az utolsó 20 körre szabaddá vált a pálya, amit a magyarok ki is használtak! Eduardo az újrarajtnál kapásból 4 helyet javított, így már a 6. helyen hajtott, míg Sanyi a 9. helyre kapaszkodott fel. Pilótáink a 61. körre már a 2., 4., 7., és 8. helyen fordultak rá. A 64. körben Eduardo feljött a 3. helyre, míg Dávid átvette a vezetést! Rossetti a boxba vágódott, mivel elfogytak a gumik, majd ennek hatására a futam végén ütközött Arne-val. Szerencsére Arne versenyben maradt, ami azt jelentette, hogy a BOMBA! mind a 4 pilótája az első 8-ban végzett! Az összetettben Dávid a 2., Eduardo a 3., Sanyi a 7., míg Arne a 14. helyen áll. Nem rossz egy új csapattól! Folytatás vasárnap, Michiganben, az első oválon...

Minden BOMBA! Racing pilótának további jó szerencsét, és szereplést kívánok!

Emellett köszönöm mindenkinek, aki végigolvasta ezt a hosszú cikket!

on 2015-09-19 17:24:03 by Randy22
Tykkäykset: 6 | Luokitus: 9.16