Käytämme evästeitä parantaaksemme pelikokemustasi ja analysoidaksemme liikennettä. Jaamme myös tietoa sivuston käytöstäsi sosiaalisessa mediassa, mainoksissa ja analyysikumppaneidemme kanssa.

Eltelt egy szezon. Egy szezon, amely valakinek az első volt. Az első lépés a hosszú úton. A Boxutca stábja Tóth Eduardoval emlékezett vissza az előző szezonra.

Boxutca: Túl vagy az első szezonodon. Mit érzel most, milyen volt?

Eduardo: Remekül érzem magam, felszabadultnak, és egy picit csalódottnak. Úgy érzem rengeteget fejlődtem, főleg a nyers tempóban és az erőnlétben sikerült erősödni.

Boxutca: Miért van benned csalódottság?

Eduardo: Azért, mert a TOP10-et tűztük ki célul a szezon elején. Ehhez képest 16. lettem. 11 alkalommal értem célba az első 10 között, ami ugyan elég jól hangzik, de valamennyi alkalommal a 8., 9., 10. helyek egyikén sikerült végeznem. Így nem jött össze a kellő pontmennyiség, viszont legalább a kiegyensúlyozottság rendben volt.

Boxutca: Mit neveznél meg a szezon pozitív, illetve negatív pillanatának?

Eduardo: Kicsit furcsa, de mindkettő Ain-Diabban történt! Az időmérőn életem egyik legjobb körével sikerült megszereznem a 3. rajtkockát. Ezek után az első futamon már a 2. körben sikerült összeakadnom a későbbi győztes Kamarainennel, és a 3. helyről búcsúztam a versenyről... Bevallom, pár könnycsepp elhagyta a szemem a sisak alatt! Vasárnapra összeszedtem magam és a 30. helyről a 7. helyre sikerült feljönnöm, de ismét beütött a krach, 3 körrel a vége előtt ismét buktam. Emellett pozitívum, hogy sikerült bekerülnöm a Windsor juniorprogramjába, ami kicsit megkönnyítheti a dolgom a későbbiekben.

Boxutca: Jövőre hol folytatod?

Eduardo: Maradok Afrikában! Egy ideig opció volt Ázsia is, de úgy döntöttünk, hasznosabb, ha maradok még egy évig, így könnyebben lemérhető a fejlődés mértéke!

Boxutca: Mik az elképzeléseid, hol leszel 5 év múlva?

Eduardo: Most megfogtál! Annyi biztos, hogy szeretném kipróbálni a jövőre induló Forma-E-t, illetve továbbra is álmom az IndyCar. Hogy ezekből mennyi valósul meg... Ha 5 évig nézed a futamaimat, biztos választ kapsz erre a kérdésre is!

Boxutca:Köszönöm az értékelést, és sok sikert jövőre.

Ez az interjú készült Tóth Eduardoval, a magyar autósport egyik legígéretesebb reménységével. A következő szezonban szintén olvashatnak róla, amikor is értékeli szezonja első futamait, illetve véleményezi a legújabb szériát, a Forma E-t is!

Emellett Sikerekben gazdag, Boldog ÚJ Évet Kívánok minden menedzsertársamnak!