Käytämme evästeitä parantaaksemme pelikokemustasi ja analysoidaksemme liikennettä. Jaamme myös tietoa sivuston käytöstäsi sosiaalisessa mediassa, mainoksissa ja analyysikumppaneidemme kanssa.
Lisätiedot OK
TietoaBlogiKäyttöehdotYksityisyyskäytäntö

Lehdistötiedotteet - Pohár národů S42 1. týden - Jen část naší síly

Pohár národů S42 1. týden - Jen část naší síly

Nová sezóna je tu, a proto vám přináším i přehled z prvního týdne závodů Poháru národů. Naše reprezentace dostála jen jedné změny a určitě míří na vylepšení loňského 15. místa. Ještě dodám, že tou změnou byla nucená výměna za Vencu Engeho, a prvním zvoleným jezdcem se stal Dan Babuněk, který nás reprezentoval již v kategorii U21.

O odšpuntování nové sezóny se postaral Rocco Wolf výborným 5. místem. Rocco zvolil konzervativní taktiku, která by mu nejspíš vynesla pódiové umístění nebýt velké chyby v 29. kole, která ho stála dvě pozice. Takhle musel Wolf jet jako drak, aby se vrátil na původní 5. místo. Nedělní závod se bohužel našemu borci tolik nepovedl, ale přesto z toho byl díky Wolfovým kvalitám velmi dobrý výsledek. Rocco odjel celý závod na pneumatikách tvrdé směsi, a právě tato taktika mu vynesla konečné 7. místo, které tak uzavřelo velmi povedený první týden naší jedničky.

Radek Svoboda se vrátil na místo, kde v loňské sezóně slavil velké úspěchy v podobě dvou vítězství, ale tentokrát z toho byl týden, na který chce co nejrychleji zapomenout. V obou kvalifikačních udělal Svoboda chyby, a bylo tak z toho 16. místo. Páteční sprint se vyvíjel pro Radka relativně dobře i přes nešťastné přezutí na suchou směs pneu, kdy mu do tolerance pro pitstopy zbývalo jen pár kol, ale ten nejhorší moment přišel v 50. kole, kdy nezvládl svůj monopost v mírné zatáčce a skončil v kačírku…DNF. Nedělní závod skončil pro zkušeného jezdce ještě dříve než ten páteční, a to už po necelých 38 kolech, když mu odešla převodovka…DNF. Velmi špatný týden a Radek bude bojovat v příštím týdnu o udržení místa v sestavě.

Adam Kadeřábek vletěl do nové sezóny jako vítr díky 8. místu v kvalifikaci. Páteční sprint se bohužel nepočítá mezi Adamovy povedené, protože se po pitstopu dopustil větší chyby, která ho stála šanci na TOP 10, a nakonec z toho bylo 12. místo. Neděle si připravila pro jezdce náročné podmínky, se kterými Adam statečně bojoval až do 44. kola, kdy mu šasí vypovědělo svoji službu, a musel tak svůj monopost odstavit, aniž by projel pod šachovnicovou vlajkou…DNF.

Dan Babuněk oživil svoji repre-kariéru 23. místem v kvalifikaci v Suzuce. V pátečním sprintu nám ale ukázal, že by mohly být závody jeho silnější stránkou, když udělal minimum chyb a posunul své vozidlo na konečné 18. místo. Hned na startu nedělního závodu byly ale zničeny jakékoliv naděje na dobrý výsledek, když našeho navrátilce trefil rakouský protivník a způsobil mu 43 % neopravitelného poškození. Dan to ovšem nezabalil a dokončil svůj závod na 21. místě, čímž alespoň získal potřebné zkušenosti ve vyšší kategorii.

Pankráce Zatáčku čekal náročný švýcarský okruh Bremgarten, ale kvalifikace 12. místem předpovídala nadějné výsledky v závodech. Páteční sprint se vyvíjel pro Zatáčku přímo úžasně, když se před koncem závodu pohyboval na hranici pódiových umístění. Konce se ale Pankrác bohužel nedočkal, protože necelá 3 kola před koncem nezvládl náročnou zatáčku a musel ze závodu odstoupit…DNF a 18. místo. Nedělní závod neměl pro Pankráce dlouhého trvání, protože již v 9. kole ho nesestřelil nizozemský soupeř…DNF.

Tomaszovi se ve středu nepovedlo zajet celé kolo bez chyby, a proto se musel spokojit s 19. místem. Bohužel již v prvním kole sprintu bylo prakticky po nadějích na dobrý výsledek, protože Tomasze trefil belgický soupeř a způsobil mu vážné poškození formule. Tomasz nicméně bojoval dál a vybojoval aspoň bod za 20. místo. Nedělní závod začal pro našeho mladíka přímo úžasně, neboť dokázal využít vyjetí safety caru na trať k absolvování zastávky v boxech. Tento fakt mu nakonec přinesl výhodu, které se už nepustil až do konce závodu, a získal tak body za výborné 9. místo.

První týden rozhodně patřil k podprůměrným, protože jsme viděli hodně DNF a nepovedených závodů, ale dobrou zprávou je, že i tak lze vidět, že je náš potenciál mnohem větší než v minulé sezóně. Tudíž doufám, že se co nejrychleji zvedneme z 24.místa mnohem výše…na počtenou.

on 2021-05-25 11:21:23 by Koruzi
Tykkäykset: 3 | Luokitus: 5.81