Käytämme evästeitä parantaaksemme pelikokemustasi ja analysoidaksemme liikennettä. Jaamme myös tietoa sivuston käytöstäsi sosiaalisessa mediassa, mainoksissa ja analyysikumppaneidemme kanssa.
Lisätiedot OK
TietoaBlogiKäyttöehdotYksityisyyskäytäntö

Lehdistötiedotteet - 3. hely Hollandiában, bajnoki cím Németországban - Rayzor Blog #4

3. hely Hollandiában, bajnoki cím Németországban - Rayzor Blog #4

5 hónap után, az érettségi vizsgaidőszak megkezdődésének ellenére íme a blogom 4. része, amelyben az elmúlt két szezonról és a jövőről lesz szó.

40. szezon
Két szezonnyi F4-es lengyel bajnokság után maradtunk a Formula-4-ben, de ezúttal Hollandiában próbáltunk szerencsét a Tatuus-Renault-val. Egy szezon után ugyanis a motorgyártó javaslatára leváltottuk a Mygale-t, és visszatértünk a már korábban is használt karosszériára. Hartl Alex Jr személyében akadt egy honfitárs is a mezőnyben, aki végül megnyerte a bajnokságot. Zoltán a harmadik lett az összesítésben, és két futamgyőzelem is összejött neki - igaz a szezon utolsó versenyein, de legalább F4-es győzelmekkel büszkélkedhetett.

41. szezon
Amíg Hartl átment az F3-as világbajnokságba, mi Németországban folytattuk, ahol ismét az F4-es kategóriában versenyeztünk. Örültünk, amikor többek között a DHL támogatását is elnyertük, de az volt a cég kérése, hogy a Renault erőforrásait cseréljük le Hondára. Ennek köszönhetően 3 évad után újra a Tatuus-Honda lett Zoltán munkaeszköze. A pontszámok alapján ő tűnt a legjobb versenyzőnek a mezőnyből, de a szezon elején még úgy voltunk vele, hogy ne bízzuk el magunkat, hiszen nem tudhatjuk, milyen a többiek teljesítménye. Végül könnyedén behúztuk a bajnoki címet: 12 győzelem, 19 dobogó, 3 pole, a legrosszabb futam végi helyezés pedig egy 4. hely volt. A szezonzáró után megünnepeltük a bajnoki címet, ezt viszont már Budapesten, ugyanis a cikk íródásakor a Magyar Kupa első futama előtt állunk.

A jövőről
Miután megszereztük az F4-es német bajnoki címet, itt az ideje, hogy a megújuló Formula-3-ban próbáljunk szerencsét a 42. szezonban. Még kérdéses, hogy mi lesz a főszponzorunk, hiszen a DHL csak az előző szezonban támogatott minket. Viszont azt tudjuk, hogy a Domus kasztnit használó ázsiai bajnokságban fogunk versenyezni, a motort pedig a Honda fogja szállítani.

Köszönöm, hogy elolvastátok a cikket! Mindenkinek sok sikert kívánok a 42. szezonra és a most zajló Magyar Kupára! Hajrá magyarok!

on 2021-05-03 15:34:12 by rayzor06
Tykkäykset: 1 | Luokitus: 1.94