Käytämme evästeitä parantaaksemme pelikokemustasi ja analysoidaksemme liikennettä. Jaamme myös tietoa sivuston käytöstäsi sosiaalisessa mediassa, mainoksissa ja analyysikumppaneidemme kanssa.
Lisätiedot OK
TietoaBlogiKäyttöehdotYksityisyyskäytäntö

Lehdistötiedotteet - Pohár národů S41 6. týden - Bitvy o TOP 10

Pohár národů S41 6. týden - Bitvy o TOP 10

Vítám příznivce českých barev v Poháru národů u již 6. přehledu z dění v této sérii. Předchozí týden se našim barvám příliš nepovedl kvůli vyššímu počtu DNF, a tak jsme vyhlíželi tento týden s nadějí v srdci. Nyní se už ovšem pojďme podívat, jestli bylo naše přání vyslyšeno.

Jako první vyjel z garáže Rocco Wolf a jeho středeční výsledek byl vskutku skvostný…2. místo. Závody na okruhu Bremgarten jsou i hodně o náhodě z hlediska předjíždění a ideální pozice v balíku jezdců. Roccovi toto štěstí přálo i nepřálo zároveň, protože se sice propadl o dvě místa vinou větší chyby, ale nenásledoval větší propad, a proto si dojel pro výbornou bramboru. Nedělní závod byl i kvůli této nahodilosti celkem nepřehledný a člověk se občas jen diví, proč se zrovna on propadl i bez chyby o 3 pozice, což byl i Wolfův případ. V tento den měl na straně bohužel méně štěstí než ve sprintu, a proto se musel spokojit s 9. místem, které ale rozhodně není v celkovém měřítku zklamáním.

Richard Nebeský vycestoval do daleké Argentiny, kde musel svádět souboje se svými soky, a ony střety začaly pro našeho borce velmi dobrým 6. místem. Pro páteční sprint bohužel ale nebyla zvolena ideální taktika, neboť se ukázalo, že tato trať nepřeje jezdcům se 2 zastávkami v boxech ve sprintu, a kvůli tomuto faktu se Nebeský propadl na konečnou 16. příčku. Richard se z pátka poučil a zvolil pro nedělní závod poněkud více konzervativní taktiku, která mu v průběhu závodu zajistila mírný posun vpřed. V 94. kole ale přišla tragédie v pohodě nehody českého jezdce, která mu ukončila závod…DNF. Richarda nahradí pro příští týden Radek Svoboda, který si zkusí vzpomenout na výkony z minulé sezóny.

Mladý Adam Kadeřábek zavítal v rámci své poutě v kategorii U25 do čínského Macaa, ve kterém si zajistil 12. startovní pozici pro sprint. V pátek se tento okruh ukázal jako velmi náročný pro našeho mladíka, protože se nevyhnul několika větším chybám včetně dvou doteků s bariérami. Ten první přišel na řadu už v 5. kole a způsobil opravitelné poškození, ale ten v 28. kole způsobil ještě větší neopravitelné poškození, a to byl konec nadějí na nějaký posun v pořadí. Nakonec z toho bylo vzhledem k průběhu ještě dobré 14. místo. Nedělní počasí si připravilo pro jezdce velmi náročné podmínky v podobě hustého deště. Adam se bohužel opět nevyhnul nehodě, která ho potkala v kole před první zastávkou v boxech, ale naštěstí to bylo opravitelné poškození. Adam se tudíž vrátil na trať plný elánu, a přestože udělal další chyby, tak už ho nedokázal nikdo zastavit od posunu do TOP 10, a to konkrétně na konečné 8. místo.

Venca Enge se musel ve středu vypořádat s náročnými podmínkami a zvládl to velmi dobře, protože vyjel pro české barvy 13. místo. V pátek se počasí umoudřilo a nabídlo divákům zajímavou podívanou i kvůli Vaškově větší chybě. Tu ovšem Enge dokázal vynahradit bojovným výkonem, který zakončil posunem na 10. místo. Nedělní závod začal pro Engeho velmi špatně, protože se náš jezdec dopustil velké chyby, která ho stála propad na 25. místo. Venca se ovšem nevzdal a ihned začal makat na svém návratu do první poloviny startovního pole. Počasí opět zkomplikovalo průběh tohoto týdne, když donutilo jezdce obout pneumatiky do mokra. Náš reprezentant ale chybu neudělal, a mohl se tak radovat z dobrého 14. místa díky svému bojovnému výkonu.

Prvním jezdcem v nejmladší kategorii byl Pankrác Zatáčka, který se nám ukázal ve Švédsku, a ve středu si zajistil 19. pozici na startovním roštu pro páteční sprint. Pankrácův sprint bohužel skončil již v jeho úvodní fázi, a to konkrétně kvůli Pankrácově jezdecké chybě ve 13. kole…DNF. I neděle si připravila pro české fanoušky dramatické momenty, kterými byly dvě nehody během krátkého období. Ve 47. kole přišel lehký ťukanec s indonéským soupeřem a v 51. kole to byl pro změnu kontakt s mladým Němcem. Z obou nehod si Pankrác odnesl menší neopravitelná poškození, která mu nezabránila v posunu na konečné 16. místo.

Posledním českým reprezentantem byl v 6. týdnu Tomasz Przeczek, který si i přes náročné podmínky vyjel na belgickém Zolderu 18. místo v kvalifikaci. Přestože si Tomasz neodpustil větší chybu hned na startu závodu, dokázal v průběhu sprintu bojovat a vyjet si pro nedělní závod mnohem lepší pozici na startu v podobě 12. místa. Nedělní závod se Tomaszovi už tolik nepovedl, přestože všem ukázal, že rozhodně umí jezdit v závodech rychle. Nejspíš jeho pád způsobila taktika a pár velkých chyb, ale v konečném pořadí si náš mladík zapsal 17. pozici.

Tímto výsledkem byl zakončen celý 6. týden závodů Poháru národů, který nám jako již tradičně dělí sezónu na dvě poloviny. Po tomto týdnu se v celkovém pořadí nic moc nezměnilo, protože figurujeme na 15. místě. Je čím dál více jasné, že je to pozice, se kterou se musíme letos nejspíš spokojit, protože na státy před námi již nyní ztrácíme i stovky bodů. Doufejme, že 7. týden vrátí trochu naděje do našich srdcí, ale do té doby se s Vámi musím rozloučit…na počtenou.

on 2021-04-06 14:33:57 by Koruzi
Tykkäykset: 3 | Luokitus: 5.72