Käytämme evästeitä parantaaksemme pelikokemustasi ja analysoidaksemme liikennettä. Jaamme myös tietoa sivuston käytöstäsi sosiaalisessa mediassa, mainoksissa ja analyysikumppaneidemme kanssa.
Lisätiedot OK
TietoaBlogiKäyttöehdotYksityisyyskäytäntö

Lehdistötiedotteet - Pohár národů S41 1. týden - Opět od nuly

Pohár národů S41 1. týden - Opět od nuly

Zdravím všechny příznivce České republiky u reportu z prvního týdne Poháru národů v sezóně 41. Poslední sezóna se celé sestavě velmi podařila, a tak mohla být očekávání vysoká, bohužel již ale nemůžeme počítat s takovým přísunem bodů od bratrů Kadeřábků, kteří věkově přešli do vyšších kategorií.

Nyní se už pojďme podívat na první týden, který odstartoval Radek Svoboda průměrným 16. místem v kvalifikaci. Páteční sprint se nevyvíjel ze začátku pro Svobodu moc dobře, ten ale věděl, že jeho čas přijde v druhé polovině závodu. Po zastávce v boxech se vrátil na 14. místě a s čerstvými pneumatikami to vypadalo, že ho TOP 10 nemůže minout, jenže kolize 4 kola před koncem rozhodla o smolném DNF. Nedělní závod byl tedy jen pokus o návrat do vyšších pater konečného pořadí, který byl bohužel ve 44. kole znemožněn, protože Radek udělal v jedné ze zatáček chybu a nenávratně poškodil svůj monopost. Pád na konečné 20. místo se nedal odvrátit.

Jako druhý vyrazil na trať Rocco Wolf Jr., který hned ukázal, že je možné zajíždět v kvaldě lepší výsledky, a vybojoval velmi dobré 6. místo. V pátečním sprintu byla Roccem zvolena strategie se dvěma zastávkami. Ta byla velmi úspěšná díky rychlému útoku po druhé zastávce, na kterou již soupeři nedokázali zareagovat, a Rocco tím pádem pro sebe urval výborné 2. místo. Nedělní závod nebyl ohledně předjíždění tak divoký jako ten páteční, a to Wolfovi hrálo do karet. Ten nezazmatkoval a dojel si opět pro 2. místo, kterým uzavřel suprový úvodní víkend prvního týdne.

Svůj debut v kategorii U25 si v Maďarsku odbyl Adam Kadeřábek, který ho odstartoval hezkým 13. místem v kvaldě. Euro-Ring bohužel není tratí, kde by docházelo k častým předjetím, a proto byl závod z pohledu českého fanouška nudný ale s dobrým koncem, neboť se Adamovi podařilo posunout na 11. místo. Nedělní bitva prakticky opakovala ten samý průběh, kdy o konečném pořadí kromě zastávek v boxech rozhodovala i taktika. To všechno nakonec přisoudilo Adamovi 12. pozici v cíli a uzavřelo tak velmi decentní víkend našeho reprezentanta.

Vašek Enge odstartoval kvalifikací na Bathurstu svou možná poslední sezónu v rámci Poháru národů a bohužel se mu úplně nepovedla, neboť skončil 18. Páteční výkon sice nikoho nemohl nadchnout, ale hlavně nikoho ani neurazil, protože Enge zajel kvalitní závod, který ozdobil posunem na konečnou 15. příčku. Nedělní závod ovlivnilo výrazným způsobem nepředvídatelné počasí, které přidělalo inženýrům v boxech vrásky na čele kvůli ideálnímu momentu na pitstop. Engeho tým se ukázal být jako velmi zkušený, protože zvládl snad všechny momenty bravurně a umožnil Vencovi se posunout na velmi dobré 7. místo v cíli tohoto divokého závodu.

Johny Lemurek dostal příležitost pro první dva týdny v Poháru národů a svoji pouť započal 24. místem v kvaldě. Páteční sprint byl z jeho velmi poklidný, protože zvolil konzervativní strategii s jedním pitstopem, a i díky ní si dojel pro konečné 22. místo. Nedělní závod nezačal pro Johnyho příliš dobře, protože již v 7. kole o něj lehce štrejchnul kanadský soupeř, a on musel až do konce bojovat s lehce poškozenou formulí. Johny se ovšem nevzdal, a nakonec si připsal své první body v Poháru národů za konečné 16. místo.

Jako poslední nastoupil nový jezdec naší Bedny a Pankrác Zatáčka se hned vytasil s výtečným 11. místem v kvalifikaci. Páteční počasí bylo velmi nepředvídatelné, což může být pro mladé jezdce dost náročné, a i této skutečnosti dokázal Pankrác využít k výbornému výsledku. Poradil si totiž i s nenadálým silnějším deštěm na konci a vybojoval na nedělní boje konečné 6. místo. Neděle se ale neukázala jako šťastný den pro našeho mladíka, který způsobil v první polovině závodu hned 3 nehody. V dalším průběhu musel Zatáčka bojovat s výrazně poškozeným monopostem, ale i tak se mu podařilo zachránit alespoň body za 13. místo v cíli.

Tímto dramatem skončil první týden bojů na polích Poháru národů, které nám přinesly v některých závodech opět velkou kopu smůly, ale také pár výborných výsledků. Každopádně nám „divákům“ nezbývá dál nic jiného než dál držet palce našim borcům nejen v rámci tohoto poháru. Přeji všem hezký zbytek dnešního dne a snad brzy u dalšího vydání tohoto „zpravodaje“ na viděnou.

on 2021-03-16 19:07:22 by Koruzi
Tykkäykset: 4 | Luokitus: 7.61