Käytämme evästeitä parantaaksemme pelikokemustasi ja analysoidaksemme liikennettä. Jaamme myös tietoa sivuston käytöstäsi sosiaalisessa mediassa, mainoksissa ja analyysikumppaneidemme kanssa.
Lisätiedot OK
TietoaBlogiKäyttöehdotYksityisyyskäytäntö

Lehdistötiedotteet - F1WS magyar szemmel: 40. szezon, 3. harmad(+ újabb változások)

F1WS magyar szemmel: 40. szezon, 3. harmad(+ újabb változások)

Most vettem csak észre, hogy végig F1WS-t írtam MRC helyett a szezon során. Na, annyi baj legyen. :D
Komolyra fordítva a szót: a 40. szezonból már csak két nap van hátra ezen cikk írásakor, amely idény végén Szász Csabinak köszönhetően megszületett az első magyar Moto1-es bajnoki cím, miközben Szabó Iván számára továbbra sem alakult jól az F1WS-es szereplés. Lássuk, hogy a két széria bajnokságai hogyan végződtek a magyarok számára.

F1WS
Miután a Száguldó Cirkusz elhagyta Európát, szokás szerint Szingapúrban csaptak össze a pilóták. Szabó számára csak a 17. rajthely jutott, miután hibázott a Q2-ben. A futamon aztán a 12. helyen intették le. Sochiban aztán összejött a jó időmérő: a 4. helyre kvalifikálta magát. A verseny során az élen is autózott, de a 46. körben már megint kitolt vele a balszerencse istene(már ha van egyáltalán ilyen): egy buta hibának köszönhetően a falban találta magát.
Suzukában a 7. rajthelyet érő időt autózta meg, de a pozícióján nem tudott javítani. Az Egyesült Államokban és Mexikóban is bejutott a Q3-ba, de ezúttal egy hiba miatt csak a 10. lett az időméréseken. Míg előbbi futamon maradt a 10. helyen, a mexikóvárosi viadalt 31 kör után, alvázproblémák miatt kellett feladnia a 6. helyről.
Interlagosban a 9. helyre tudott csak kvalifikálni önerőből, a futamot a 8. helyen zárta. Abu Dhabiban pedig a 7. helyről indulva intették le a 6. helyen.
Novikov zsinórban 4. alkalommal húzta be a bajnoki címet, miközben Szabó csak a 10. lett a bajnokságban, 53 egységgel a neve mellett.

Moto1
Szász Csabinak is sikerült azt a bravúrt elérnie, amit Johnny Da Costa III vitt véghez elsőnek. A portugál pilótához hasonlóan ő is elmondhatja azt, hogy mind a 20 versenyt az élről kezdhette meg. Bachmayer Ferenc pedig az utolsó hét futamból 2-2 alkalommal rajtolhatott el a 6. és a 7. helyről.
Silverstoneban, Misanoban és Aragónban egyaránt Csabi győzött, az utóbbi két alkalommal utolsó körös előzéssel szerezte meg az első helyet. Bachmayer pedig kétszer 6. lett, Spanyolországban pedig az 5. helyen intették le.
Japánban és Ausztráliában is Szász nyert, míg Bachmayer a 7. helyen zárta a két futamot. Sepangban aztán egy hihetetlenül izgalmas futam kerekedett, amely végén már bajnokként távozhatott volna Szász. Miután átvette a vezetést a 14. körben, Bachmayer komoly csatába keveredett a honfitársával. A 16. kör kezdetén aztán nem hagyott elég helyet a célegyenesben, és összeért a két motor. Míg Bachmayer versenye ezen a ponton véget ért, Szász tovább tudott menni, de végül csak a 6. helyen hozta be a Suzukit. Valenciában aztán megtörtént a bajnokavatás, bár legnagyobb riválisa, Wigzey az utolsó körben megelőzte őt(visszavágva neki a hasonló esetekért, amikor a magyar kollégája nyert hasonló helyzetben), a két motorost végül csak 24 ezred választotta el a befutónál. Bachmayer pedig a 8. helyen zárta a szezon utolsó futamát.
Szász Csabi 430 ponttal, 12 győzelemmel és 18 dobogós helyezéssel hódította meg a Moto1-et. Bachmayer Ferenc pedig 181 pontot szerzett, amellyel a 7. helyen rangsorolták a tabellán.