Detalles OK
Sobre MyRacingCareerBlogTérminos de ServicioPolítica de Privacidad

Comunicados de Prensa - Sanjski uvod Prosenika v novo sezono

Sanjski uvod Prosenika v novo sezono

Janez Prosenik se je po dveh sezonah v formuli 2 odločil za korak nazaj. Letošnjo sezono bo tekmoval v srednjeevropski formuli 3, kjer je že takoj na začetku opozoril nase.

V zadnjih dveh sezonah Prosenik v F2 med prehudo konkurenco ni dosegal dobrih rezultatov. V sezoni 18 je končal afriško F2 na 17. mestu s 5 točkami, sezono 19 pa z le 2 točkama na 18. mestu. Kljub temu, da je bil Prosenik neizkušen dirkač, ki je vozil proti "starim mačkom", je v eni izmed izjav za medije priznal, da je pričakoval več kot le drobtinice, ki jih je pobral.

Letošnjo sezono se je tako odločil storiti korak nazaj in se je prijavil v srednjeevropsko F3 (Formula 3 Central European Series). Njegov menedžer je to odločitev komentiral zelo kratko: "Včasih je treba narediti dva koraka nazaj, da lahko potem narediš tri naprej."

In kot se je izkazalo, to ni bila napačna odločitev. Že prvi teden je pokazal zobe. Na prvih kvalifikacijah je osvojil drugo mesto, za prvim mestom je zaostal za manj kot 4 stotinke. Prvo dirko je zmagal, po tem ko se je dolgo časa vozil na drugem mestu, nekaj krogov pred koncem pa je izkoristil napako vodilnega. Na drugi dirki pa je začel s prvega mesta in ga celotno dirko ni izpustil iz rok. Po dveh dirkah je z dvema zmagama sedaj zanesljivo na vrhu lestvice.

Vprašali smo ga, ali gre za izkušnje, ki jih je pridobil v zadnjih dveh sezonah v formuli 2: "Ne vem, toda mislim, da sem imel ta teden veliko sreče, ki je ostali niso imeli. Hungaroring je zelo specifično dirkališče, kjer je zelo težko prehitevati. Na prvi dirki mi je bila po napaki konkurenta zmaga skoraj podarjena, na drugi dirki pa je drugouvrščeni že v prvih krogih dirke storil dve napaki, zaradi katerih je izgubil precej časa in tudi precej poškodoval dirkalnik, s katerim je potem vztrajal na stezi. Zaradi tega in specifičnosti dirkališča je za sabo kar dolgo zadrževal ostale dirkače in mi tako olajšal pot do zmage. Naslednji teden bomo videli bolj realno stanje."

Prosenik tako pred nadaljevanjem sezone ostaja na realnih tleh, mi pa že nestrpno pričakujemo nadaljevanje sezone in želimo veliko sreče tudi vsem ostalim dirkačem.

2016-09-25 23:28:34 por gz4468
Me gusta: 6 | Puntuación: 10.49