Sobre MyRacingCareerBlogTérminos de ServicioPolítica de Privacidad

Comunicados de Prensa - Vankó Melinda az élen Kanadában!

Vankó Melinda az élen Kanadában!

Izgalmasra sikeredett a kanadai F-3 szezonnyitója Vancouverben. Az első sort kisajátította a feltörekvő magyar ifjúság: a pole pozíciót a 18 éves Parker-Lukács Péter kaparintotta meg, mellé pedig a 19 esztendős lány, Vankó Melinda sorolt be.
Az első, mind össze 15 körös futam fele biztonsági autó mögött zajlott, a "rendes" rajt utàn Parker-Lukács maradt az élen, Vankót azonban a hazai pálya előnyeit élvező Lefaive "bedarálta". A dobogósok sorrendje ezután már nem változott, helycserék csak a hátsó traktusban voltak.
A viszonylag eseménytelen verseny után a második forduló jóval több izgalmat tartogatott. A start újra safety car-al "ért véget", és ismét 7 kört lassított, ezután elszabadult a pokol! Először Parker-Lukács vesztette el a vezetést, visszacsúszott egészen a 4. helyig, majd Skorpiona-val ütközött; a bulgár fiú tovàbb tudott menni, a idénynyitó győztese azonban tervezetlen boxkiállásra kényszerült, emiatt végül csak 19.-ként zárt. Vankó Melinda is hasonlóképpen járt, de szerencsére koccanás nélkül, a 4. helyen autózott... Egy darabig... A vezetést Lefaive vette át és úgy tűnt, magabiztos előnnyel nyeri a főversenyt, ám várt még rá egy tervezett kerékcsere, így a végén a dobogónak is búcsút inthetett. A nyertes pozíciót ekkor a szenzációs felzárkózást bemutató Vankó Melinda örökölte, ám mint kiderült, a nagy sietségben elfogytak a gumijai, ami sajnos a győzelmèbe került. Előnye rohamosan fogyott, végül a kanadai licenccel versenyző és az első futamon 5. Szabó Sean-nak lengett a kockás zászló. Szabó érdemeit az sem kisebbíti, hogy Vankó 3 kicentizett kör után, boxutasításra engedte el a srácot.
"Az első futam bronzérmét csalódásnak értem meg. A másodikon mindenkèpp győzni akartam, de a Dallara összes tapadása elment a verseny végén. Sean-t még így is tartottam 3 körön át. Ekkor szólt rám Csaba (Guttmann Csaba versenymérnök - a szerk.) , hogy ésszel, mert könnyen Parker-Lukács sorsára juthatok. Így beletörődtem az ezüstbe."
Melinda nem mellékesen a listavezető nem éppen lebecsülendő titulisával (is) vígasztalódhat, mert ha csak egy ponttal is, de a bajnokság élén várhatja az edmontoni folytatást! A második Szabó Sean 87 egységgel, míg a valószínűleg később is esélyes Parker-Lukács Péter a negyedik 20 pont lemaradással.