Detalles OK
Sobre MyRacingCareerBlogTérminos de ServicioPolítica de Privacidad

Comunicados de Prensa - F3 Asia Series - 4.a 5.víkend

F3 Asia Series - 4.a 5.víkend

Připravili jsme pro vás další ohlédnutí za posledními dvěma víkendy asijské série F3 ve které startují i dva češi Jakub Bejr a Michal Dostál.

Po třech víkendech vedl průběžné pořadí Eduardo Diesel se 107 body.Za ním byl se strátou 7 bodů Peppo de Peppis.Náš lepší z českých jezdců Jakub Bejr byl na 4.místě se 76 body a druhý Čech Michal Dostál na 11.místě s 16 body.

Po nevydařeném víkendu v Indii doufali češi v lepší umístění na okruhu v Sentulu v Indonesii

Kvalifikaci
zde ovládl Italský zavodník De Peppis.[B] Bejr zajel 6.nejrychlejší čas dne a Dostál mu konkuroval 10.časem. Příjemným překvapením bylo 4.místo našeho východního souseda,Slováka Bednára.[/B]
Páteční závod po velké bitvě vyhrál Fin Saarinen a druhý dojel Ital De Peppis.Našim se závod zrovna dvakrát nepovedl protože Bejr dojel sedmý a Dostál o tři místa za ním.Na 5.místě nakonec dojel Michal Bednár
Druhý nedělní závod vyhrál bez větších problémů Peppo de Peppis a dostal se do čela bodování šampionátu.Bejr se po dobrém výkonu dovezl na 3.místě a činil se i Dostál který dojel na 8.pozici.
Bednár tentokrát dojet nedokázal.

Do Sepangu kde se jel pátý podnik si vezl vedení ital De Peppis ale hned za ním byli Diesel a Saarinen. s mírným odstupem Bejr.
Kvalifikace byla velkým překvapením jelikož si pro první pole position dojel v bodování až pátý Francouz Fonce.Našim se vedlo dobře.Bejr na 4.pozici a Dostál na pozici 8.

Páteční sprint dokázal vyhrát způsobem start-cíl Jean Fonce , hned za ním Ital de Peppis a třetí místo vybojoval Jakub Bejr.Michal Dostál získal 2 body za 9.místo.
Nedělní sprint který se jel za deštivích podmínek vyhrál Italský závodník de Peppis a za ním Francouz Fonce.Naši si vedli také velmi dobře.Bejr , který v dešti umí bojoval o čelo závodu , jenže 10 kol před cílem mu stopku vystavil problém s motorem.A už o kolo později musel ze třetího místa odstavit vůz i Michal Dostál protože měl problémy se svým šasi.Ale jedno překvapení přeci jen přišlo a to 4.místo Slováka Bednára!