Sobre MyRacingCareerBlogTérminos de ServicioPolítica de Privacidad

Comunicados de Prensa - Prosenik prejšnji teden brez sreče

Prosenik prejšnji teden brez sreče

Prejšnji teden je dogajanje v afriški F2 potekalo v Bengueli v Angoli, minuli teden pa bo verjetno hitro pozabil Janez Prosenik.

Vreme je bilo, kot se za vročo Afriko spodobi, sončno skozi celoten teden. Na hitri, skoraj 4-kilometrski stezi, je Proseniku trening za kvalifikacije dobro uspel, toda na kvalifikacijah ni bilo pričakovanega rezultata. Po več napakah v obeh kvalifikacijskih poskusih se je uvrstil šele na 20. mesto.

V petek na prvi dirki je bil Prosenik udeležen v kar 2 trčenjih - v prvem, ki ga je ob branjenju položaja zakrivil sam, je izgubil nekaj časa in mest, dirkalnik pa je ostal nepoškodovan. Pri drugem trčenju krivda ni bila na strani slovenskega dirkača, toda zaradi poškodovanega dirkalnika je moral Prosenik kot edini na dirko opraviti postanek v boksih, zato je dirko končal šele na 23. mestu.

Na drugi dirki je Prosenik prikazal dobro vožnjo. Celotno dirko je prevozil le na enem kompletu pnevmatik, zato je imel v zadnjih krogih precej problemov z obrabljenimi pnevmatikami. Kljub temu mu je uspelo iz 23. napredovati na 16. mesto.

"Za nami je težak teden. Pred kratkim sem začel delati na mojih dirkaških predstavah z novim trenerjem, Marcosom Bonomijem. Današnja dobro odpeljana dirka je plod najinega odličnega sodelovanja," nam je v izjavi po dirki zaupal Prosenik.

2016-05-20 11:04:31 por gz4468
Me gusta: 2 | Puntuación: 3.52