Sobre MyRacingCareerBlogTérminos de ServicioPolítica de Privacidad

Comunicados de Prensa - Podsumowanie minionego sezonu i plany na kolejny sezon Pawła Gizy

Podsumowanie minionego sezonu i plany na kolejny sezon Pawła Gizy

Miniony sezon
Swój trzeci sezon w karierze Paweł Giza spędził na torach Europy południowej w F3 Mediterranean Series. Sezon rozpoczął od startu na ulicach Marakeszu, gdzie w kwalifikacjach zajął solidne 10 miejsce, w pierwszym wyścigu pojawiło się kilka sporych błędów i finiszował na 12 miejscu, drugi wyścig był już bardziej udany, bowiem Paweł zajął w nim 9 miejsce. Przez cały sezon jeździł bardzo regularnie, większość wyścigów kończył w czołowej dziesiątce (albo tuż za nią). Nie ukończył tylko jednego wyścigu- pierwszego w Hiszpanii, gdzie jadąc na 9 miejscu popełnił błąd i rozbił samochód. W Grecji przez zły wybór opon ukończył wyścig na odległym 19 miejscu, a w Turcji popełnił drugi błąd i musiał zjechać na nieplanowany pit-stop. Niestety za każdym razem były to pierwsze wyścigi rundy, więc w drugich miał utrudnione zadanie, bo musiał przebijać się przez stawkę. Najlepsze rezultaty notował w obu wyścigach na ulicach Monako, na włoskim Mugello oraz w ostatnim wyścigu sezonu- w Walencji, gdzie kończył wyścigi na szóstym miejscu.

Giza brał też udział w seriach specjalnych: w Route 66 Trophy VI był 14, 3 razy finiszując w TOP10 i zdobywając 14 punktów; w Czechoslovakian Cup LXXXI było trochę gorzej, gdyż serię ukończył na 16 miejscu z 3 punktami i 2-oma finiszami w TOP10; w Joe Joe Cup XI poszło mu najlepiej, gdyż znalazł się na 8 miejscu, raz stając na podium, sześciokrotnie kończąc wyścigi w TOP10 i zdobywając 39 punktów; w European Tour XIII zdobył 26 punktów i 6 razy kończył wyścigi w czołowej dziesiątce, co dało mu 9 miejsce. A obecnie ściga się w Jane Jane Cup XII, gdzie przed ostatnim wyścigiem zajmuje 11 miejsce z 13 punktami. Ma szanse na 10 miejsce, ale z drugiej strony musi uważać na rywali, którzy są tuż za nim. Ponadto Paweł zadebiutował w tym sezonie w kategorii samochodów- P3, gdzie startuje Subaru Imprezą WRX.

Skrócona klasyfikacja F3 Mediterranean Series
1. Marco Pirro (ITA) 776pkt.
2. Giorgo Giorgi (ITA) 755pkt.
3. Ricardo Rodriguez (SPA) 745pkt.
9. Paweł Giza (POL) 416pkt.

Rywalizacja została zdominowana przez Włochów, w czołowej dziesiątce było ich aż siedmiu.

Łączne statystyki sezonu:
- 150 startów w wyścigach
- 46 razy w TOP10 w wyścigach
- 3 razy w TOP10 w wyścigach
- 1 podium

Plany na nadchodzący sezon
W nadchodzącym sezonie Paweł Giza miał startować w Formule 2, lub IndyJunior, ale wraz z menadżerem zmienili plany i pozostanie w wyścigach Formuły3, lecz ten sezon spędzi w F3 Czechoslovakian Series. Celem na ten sezon jest zdobycie kolejnego doświadczenia, a w klasyfikacji generalnej 6 miejsce. W tym sezonie będzie się ścigał na torach na Słowacji, na Węgrzech, w Czechach, Austrii, a pod koniec marca seria zawita na torze Poznan. Paweł nie będzie jedynym Polakiem w stawce, bowiem oprócz niego na starcie staną: Leon Król, Adi Pelus, Damian Polwicz oraz Rysiu Kubik.

Wypowiedzi:
Mpluta2: „Paweł miał awansować do F2, lub IndyJunior, ale ostatecznie pozostanie w F3, aby nabrać jeszcze więcej doświadczenia. W tym sezonie wystartuje on bliżej polskiej granicy (a nawet raz w polskiej granicy), w Czechoslovakian Series. Będzie się ścigał na torach znanych m.in. z Formuły1, WTCS, czy ETCS, a mianowicie na Hungaroringu, Slovakiaringu, czy w Brnie. Punktem sezonu będzie oczywiście runda przed własną publicznością w Poznaniu, gdzie liczymy na doping kibiców. Celem jest dalsze nabieranie doświadczenia , czołowa szóstka w klasyfikacji i kilka podiów w wyścigach.”

Paweł Giza: „Ten sezon spędzę w F3 Czechoslovakian Series, więc będę miał trochę bliżej ;) . Celem na ten sezon jest pierwsza szóstka w klasyfikacji generalnej i oczywiście będę chciał stanąć na podium w kilku wyścigach. Najważniejszy dla nas będzie start pod koniec marca na torze Poznan, gdzie szczególnie liczymy na udany występ. Trzymajcie za nas kciuki!”

2016-01-30 19:54:42 por mpluta2
Me gusta: 5 | Puntuación: 9.35