Eltelt egy szezon. Egy szezon, amely valakinek az első volt. Az első lépés a hosszú úton. A Boxutca stábja Tóth Eduardoval emlékezett vissza az előző szezonra.

Boxutca: Túl vagy az első szezonodon. Mit érzel most, milyen volt?

Eduardo: Remekül érzem magam, felszabadultnak, és egy picit csalódottnak. Úgy érzem rengeteget fejlődtem, főleg a nyers tempóban és az erőnlétben sikerült erősödni.

Boxutca: Miért van benned csalódottság?

Eduardo: Azért, mert a TOP10-et tűztük ki célul a szezon elején. Ehhez képest 16. lettem. 11 alkalommal értem célba az első 10 között, ami ugyan elég jól hangzik, de valamennyi alkalommal a 8., 9., 10. helyek egyikén sikerült végeznem. Így nem jött össze a kellő pontmennyiség, viszont legalább a kiegyensúlyozottság rendben volt.

Boxutca: Mit neveznél meg a szezon pozitív, illetve negatív pillanatának?

Eduardo: Kicsit furcsa, de mindkettő Ain-Diabban történt! Az időmérőn életem egyik legjobb körével sikerült megszereznem a 3. rajtkockát. Ezek után az első futamon már a 2. körben sikerült összeakadnom a későbbi győztes Kamarainennel, és a 3. helyről búcsúztam a versenyről... Bevallom, pár könnycsepp elhagyta a szemem a sisak alatt! Vasárnapra összeszedtem magam és a 30. helyről a 7. helyre sikerült feljönnöm, de ismét beütött a krach, 3 körrel a vége előtt ismét buktam. Emellett pozitívum, hogy sikerült bekerülnöm a Windsor juniorprogramjába, ami kicsit megkönnyítheti a dolgom a későbbiekben.

Boxutca: Jövőre hol folytatod?

Eduardo: Maradok Afrikában! Egy ideig opció volt Ázsia is, de úgy döntöttünk, hasznosabb, ha maradok még egy évig, így könnyebben lemérhető a fejlődés mértéke!

Boxutca: Mik az elképzeléseid, hol leszel 5 év múlva?

Eduardo: Most megfogtál! Annyi biztos, hogy szeretném kipróbálni a jövőre induló Forma-E-t, illetve továbbra is álmom az IndyCar. Hogy ezekből mennyi valósul meg... Ha 5 évig nézed a futamaimat, biztos választ kapsz erre a kérdésre is!

Boxutca:Köszönöm az értékelést, és sok sikert jövőre.

Ez az interjú készült Tóth Eduardoval, a magyar autósport egyik legígéretesebb reménységével. A következő szezonban szintén olvashatnak róla, amikor is értékeli szezonja első futamait, illetve véleményezi a legújabb szériát, a Forma E-t is!

Emellett Sikerekben gazdag, Boldog ÚJ Évet Kívánok minden menedzsertársamnak!