Sobre MyRacingCareerBlogTérminos de ServicioPolítica de Privacidad

Comunicados de Prensa - Slovensko sa nestratilo ...

Slovensko sa nestratilo ...

REEM - Opäť potešujúcu správa pre Slovenský motoristický šport. Tentokrát zo série Happy Racing XXX , ktorá bola vypísaná pre monoposty Formule 3.
Do jubilejného ročníka boli vybraté okruhy Homebush, Monteblanco, Baobabs a Reem. Série sa zúčastnili až piati slovenský jazdci. Popri 25-ročnom Petrovi Leysekovi, 22-ročnom Maťovi Haluškovi a 21-ročnom Hurajovi Adamčiakovi dostali dôveru od svojich manažérov i 18-roční mladíci Rišo Gonda a Michal Buchala.
Už v prvom závode v Olympijskom parku v Sydney na okruhu Homebush nám urobili radosť dvaja z menovaných. Peter Leysek jednoznačným víťazstvom a Juraj Adamčiak pekným štvrtým miestom. V druhom závode na tomto okruhu takisto bezkonkurenčne zvíťazil Peter Leysek, zvyšok slovenských jazdcov nebodovalo.
V Španielskej Huelve na okruhu Monteblanco opäť oba závody vyhral Peter Leysek a začal si teda brúsiť zuby na celkové prvenstvo. Svoje prvé body doviezol zo Španielska i Michal Buchala za ôsme miesto.
V Senegale mal Peter Leysek obrovskú smolu v druhom závode, kedy ho v poslednom kole pri jednoznačnom vedení zradil motor a závod nedokončil.
Úspešné pre Slovensko boli i posledné závody v Saudskej Arábii. Peter Leysek síce kolidoval v poslednom preteku série hneď v prvom kole a bol nútený odstúpiť zo závodu. K jeho víťazstvu z krátkeho závodu, však pridal Maťo Haluška jedno piate a jedno siedme umiestnenie a Rišo Gonda dve šieste miesta.
Celkovo získal Peter Leysek 150 bodov za 6 víťazstiev (z 8 pretekov) a zvíťazil v tejto sérii. Vyhral taktiež všetky štyri kvalifikácie a 7-krát bol najrýchlejší i v pretekoch. Maťo Haluška i Rišo Gonda získali v sérii po 16 bodov a skončili na 13. resp. 14.mieste. Jurajovi Adamčiakovi s 12-bodmi patrí 17.priečka a Michal Buchala skončil 21. so ziskom 4 bodov.
Slovensko sa vo svete opäť raz nestratilo. Peter Leysek patrí v motoristickom športe napriek mladému veku už medzi najlepších. Veľmi potešil začínajúci závodník Rišo Gonda, pod vedením skúseného manažéra Jameshunta ukázal veľký progres a raz môže takisto nakuknúť medzi elitu.

2014-04-06 09:58:26 por Dusha
Me gusta: 6 | Puntuación: 10.20