Comunicados de Prensa - MRC magyar szemmel: 46. szezon, 2. rész(+bejelentés)

MRC magyar szemmel: 46. szezon, 2. rész(+bejelentés)

A szezon második fele is tartogatott némi izgalmat, magyar sikereket viszont már annál kevésbé. Lássuk, hogyan zajlott a Moto1-es szezon második fele! A cikk végén a következő szezonra való kitekintés mellett egy, a cikksorozattal kapcsolatos bejelentést is szeretnék megejteni.

6. hét
Finnországban kezdődött a második félidő, ahol esős idő fogadta a mezőnyt az időmérőn. Szász ezúttal sem tudta megszerezni a polet a papíron neki fekvő körülményekben - a 2. rajthellyel kellett megelégednie, miközben Bachmayer a 8., Bundás a 18. helyet érő időt motorozta. Másnap a száraz pályás versenyen ismét lecsapott a balsors: 4 körrel a leintés előtt, a győzelemért csatázva adta meg magát Szász Suzukija. Bachmayer a 4. helyen látta meg a kockás zászlót, míg Bundás a 19.-en.
Brnoban a már-már számára fenntartott 18. rajthelyet érte el Bundás, míg Szász és Bachmayer a 3. és 7. helyekről induhattak. Ezúttal két magyar pilóta nem tudott célba érni - Bundás a 3. kör végén kapott defektet, míg Bachmayer a következő körben ejtette ki magát és Tiago Louis-t egy ambiciózus előzési manőver következtében. Szász célba ért ugyan, de le kellett mondania a dobogóról, hiszen a 4. helyen futott be.

7. hét
A sógoroknál folytatódott a száguldás, ahol nem jött össze az első soros indulás. Bachmayer ezúttal legyőzte Szászt az időmérésen, a páros a 4-5. helyet szerezte meg, míg Bundás megint 18. lett. Másnap ismét utóbbi pilóta számára ért véget idő előtt a verseny, miután a 14. körben a Remus kanyar előtt szenvedett hatalmas balesetet egy defekt miatt. Az élmezőnyben csak Bachmayer tudott egy helyet előre lépni, Szász maradt az 5. pozícióban.
Silverstoneban Bachmayer és Szász egy hellyel előrébb kvalifikálta magát, mint Spielbergben, míg Bundás ezúttal a 19. lett az időmérőn. A változatosság kedvéért ezúttal Szász esett ki, akinek egy felfüggesztéshiba okozta a vesztét a 4. körben. Bachmayer hajszál híján, de a 2. helyen ért célba, míg Bundás az utolsó, 19. helyen kocogott be.

8. hét
Misanoban Szász volt a gyorsabb Bachmayerrel szemben - ők ketten a 3. és a 4. helyről várhatták az olasz versenyt, míg Bundás a 18. legjobb időt futotta. Másnap Szász ugyanott futott be, míg Bachmayer egy, Bundás két pozíciót bukott a rajthelyéhez képest.
Az utolsó európai megmérettetésen esőáztatta időmérő zajlott. Szász a második lett a kvalifikáción, Bachmayer a 6., míg Bundás a 19. rajtkockába állhatott fel. Az aragóni futamon is defekt végzett utóbbi versenyével, míg Szász és Bachmayer csak a 6-7. helyeken fejezték be a versenyt.

9. hét
Motegiben is odaért az első sorba Szász, miután a 3. helyre kvalifikálta magát- közvetlenül Bachmayer elé. Bundás a 17. legjobb időt motorozta. Bundás tovább égetve magát ezúttal is defekttel búcsúzott a 6. körben. Az elmúlt hetek kárpótlásának lehettünk szemtanúi, miután Bachmayer és Szász kettős magyar győzelmet arattak Japánban.
Ausztráliában ezúttal Bachmayer volt a gyorsabb, aki a 3. rajtkockába állhatott fel. Szász az 5. lett, míg Bundás a 18. A másnapi futamon Bachmayer ugyanott futott be, ahonnan elindult, míg Szász egy pozíciót rontott, Bundás pedig kettőt javított.

10. hét
Sepangban ezúttal Szász ért oda a 3. helyre, míg Bachmayernek a 6. pozíció jutott, Bundásnak pedig a 17. hely. A versenyen Szász maradt a 3. helyen, míg Bachmayer egy pozícióval, Bundás pedig öttel végzett hátrébb a rajthelyéhez képest.
A szezonzáró valenciai futamnak Szász a 4., Bachmayer a 6., Bundás pedig a 18. rajtkockából vághatott neki. A két élmezőnyben harcoló pilóta helyet cserélve ért célba, míg Bundás csak az utolsó, 24. pozícióban zárta a szezont.

Ki hol versenyez a 47. szezonban?
Szász Csaba 7 szezont követően kategóriát vált: a 38 éves pilóta a következő évadban a Moto2-es bajnokságban szállhat harcba a bajnoki címért egy MV Agusta nyergében. Ott sem lesz egyedül, hiszen Talmácsi Márk révén egy újabb honfitárssal fog együtt versenyezni, aki a Kalex motorjával fog csatatérbe állni.
Az erdélyi származású pilóta az elmúlt 7 szezonban 5 bajnoki címet zsebelt be, 67 alkalommal tudott futamot nyerni, 112-szer állhatott fel a dobogóra, 83 rajtelsőséget könyvelhetett el és összesen 2682 pontot szerzett. Kívánom, hogy a Moto2-ben eltöltött idő is sikerekben gazdag legyen!
Szász távozásával már csak ketten maradtak, akik a magyar zászló színeiben fognak rajthoz állni. Bachmayer Ferenc egyre jobb és jobb formába került az elmúlt szezonokban, így joggal bízhatnk benne, hogy méltó utódja lesz Szásznak. Bundás Endrének viszont bizonyítania kell, hogy nem a helyet foglalja a mezőnyben, hiszen benne is van annyi spiritusz, hogy értékes pontokat csípjen el a mezőny végén.

Egy korszak lezárul
És akkor jöjjön a cikk elején beharangozott bejelentés. 9 szezon után elérkezettnek láttam az időt, hogy befejezzem az összefoglaló cikkek írását. Egyrészt az egyre kisebb motiváció, másrészt pedig a hamarosan bekövetkező távozásom miatt döntöttem így.
Köszönöm a támogató szavakat, amiket az elmúlt 1,5-2 évben kaptam tőletek! És köszönöm az F1WS-ben és a Moto1-ben vitézkedő honfitársaimnak, hogy számtalan sikerről számolhattam be! :)
Zárásként pedig jöjjön a legelső cikk, amelyet a sorozat keretén belül írtam, amikor még az F1WS volt a középpontban: https://www.myracingcareer.com/hu/press-releases/10157/

Sikerekben gazdag 47. szezont kívánok mindenkinek! Hajrá magyarok! :)

2022-05-23 19:32:55 por rayzor06
Me gusta: 1 | Puntuación: 1.91
Reacciones a este comunicado de prensa

Köszönöm!

2022-05-29 07:09:03 por Verdike - Me gusta: 1 | Puntuación: 1.914

Szeretném külön is megköszönni a beszámolókat, személy szerint igencsak hiányozni fognak... Külön örülök, hogy írói munkásságod egybe esett pilótám motoros pályafutásának fénykorával... :)