Comunicados de Prensa - MRC magyar szemmel: 46. szezon, 1. rész

MRC magyar szemmel: 46. szezon, 1. rész

Némi késéssel, de íme a mostani szezonnal kapcsolatos cikksorozat első része. Immáron három pilótának szoríthatunk a Moto1-es világbajnokságban - lássuk, hogyan teljesítettek az első félévben!

Változások az előző szezonhoz képest
Szász Csaba továbbra is a Suzuki nyergében száll harcba, míg Bachmayer Ferenc a Honda színeiben áll rajthoz. Bundás Elemér személyében pedig egy újoncot köszönthetünk, aki az Aprilia gépjével ejtette meg debütálását.

1. hét
Szokás szerint Losailban kezdődött meg az aktuális szezon. A legjobb helyre Szász kvalifikált, aki 64 ezreddel maradt le a poleról. Bachmayer az ötödik, Bundás a 18. lett az időmérőn. A másnapi versenyen Szász kikapott a két angol riválisától, így a bronzérmes pozícióban zárta az idénynyitót. Bachmayer egy gyenge rajtot követően végül az 5. helyen ért célba, míg Bundás a 16. pozícióban zárta élete első Moto1-es futamát.
Buriramban ezúttal Bachmayer ért oda az első sorba, miután Szászt közvetlenül megelőzve a 3. helyre kvalifikálta magát. Másnap Szász a 4. pozícióban futott be, míg Bachmayer a 6. helyen látott a kockás zászló. Bundás pedig a 18. helyről rajtolva a 19. helyen ért célba, miután az utolsó körben két pilótát is megelőzött.

2. hét
Austinban folytatódott a szezon. Szász a 3. helyet érte el az időmérőn, Bachmayer a 7. helyre ért oda, míg Bundás a 19.-re. Másnap Szász a 2. pozícióban ért be, Bachmayer nem tudott javítani a helyezésén, míg Bundás két hellyel jött előre a rajtpozíciójához képest.
Argentínában is csak a 3. helyre volt elég Szász egy körös teljesítménye, míg Bachmayeré az 5. pozícióra, Bundásé pedig a 18.-ra. A másnapi futamon Szász hibázott a 11. körben, ami miatt végül a dobogót is bukta - az 5. helyen kocogott be. Hét körrel a leintés előtt Bachmayer balesetet szenvedett, míg Bundás az utolsó helyen zárt, ami a kvalifikációs helyezését jelentette.

3. hét
Jerezben is Bachmayer volt a gyorsabb, amely a 3. rajthelyet jelentette számára. Szász a 4. lett az időmérőn, míg Bundás ismét a 18. helyre kvalifikált. Másnap Szásznek sikerült megnyernie az esőben zajló versenyt - ezzel megszerezve az első magyar győzelmet a szezonban. Bachmayer egy horrorisztikus kezdést követően már a 2. kör végén kiesett, míg Bundásnak sikerült megszereznie első pontjait, miután a 13. helyen intették le.
Le Mansban ugyanazt az időmérős eredményt produkálták annyi kivétellel, hogy Bundás a 17. pozíciót érte el. Hiába vezethették rövid ideig a versenyt, Szász is és Bachmayer is kikaptak Wigzeytől. Bundás a 18. helyen zárta a francia versenyt.

4. hét
Mugelloban ezúttal Szász ért oda az első sorba, miután a 3. helyen végzett az időmérőn. Bachmayer a 7. helyre kvalifikált, míg Bundás a 18. pozíciót érte el. Másnap Szász ugyanott ért célba, ahonnan elindult - közvetlenül Bachmayer előtt, míg Bundást a 19. helyen intették le.
Barcelonában is a 3. helyre ért oda Szász az időmérőn, Bachmayer a 6. helyet érte el, míg Bundás a 20.-at. Másnap Szászt a 4. pozícióban intették le, míg Bundás maradt a 20. helyen, amellyel sereghajtó lett. Bachmayer pedig idei harmadik kiesésést érte el, miután a 19. körben kigolyózta Louist a célegyenesben.

5. hét
Németországban a Mugelloban elért rajthelyekről indulhattak el ismét. Igazi rémálomnak számított a másnapi futam. Bachmayer már az első körben kiesett Salama ambíciózus előzési kísérlete miatt. A 16. kör végén egy rég látott ismerős vetett véget Szász futamának: a Suzuki motorja megadta magát. A sok kiesőt hozó futamon Bundás ismét a sereghajtó helyen ért célba, de legalább a 15. lett, így egy pontot szerzett.
Assenben hiába esett az időmérőn, Szász nem bírt el végül Jaworskaval, így a 2. lett. Bachmayer a 8. helyre kvalifikálta magát, míg Bundás a 19.-re. Másnap Bachmayer érte el a jobb helyezést, miután a 4. helyen intették le. Szásznak pocsék versenye volt: tőle szokatlan módon gyengélkedett az esőben, és végül a 11. helyen, körhátrányban ért célba. Bundás pedig az egyetlen kiesőt hozó versenyen megint az utolsó lett, ami a 23. helyet jelentette.