Detalles OK
Sobre MyRacingCareerBlogTérminos de ServicioPolítica de Privacidad

Comunicados de Prensa - MRC magyar szemmel: 45. szezon, 1. rész

MRC magyar szemmel: 45. szezon, 1. rész

Nem igazán lehet panaszunk a mostani Moto1-es szezonra, hiszen egy izgalmas, szoros bajnoki küzdelem bontakozott ki. Nézzük is, hogy miként alakult az idény első fele!

Változások az előző szezonhoz képest
Az előző szezonban még egyedül képviselte hazánkat Szász Csabi, aki zsinórban az 5. bajnoki címét szerezte meg. Bachmayer Ferenc visszatérésével ismét két motorosnak szurkolhatunk - Nonó versenyzője azután tért vissza, hogy a Moto2-es kitérője során domináns teljesítménnyel szerezte meg a bajnoki címet.
Rajtuk kívül egy harmadik versenyző is leadta a nevezését: Bundás Elemérről van szó, aki végül az Újonc Sorozatban maradt.

1. hét
A szezonnyitó időmérőjén Szász kikapott angol riválisaitól, így a 3. rajthelyről indulhatott - eközben Bachmayer a 8. helyet szerezte meg. Másnap csak Wigzey-t tudta megelőzni Szász, míg Bachmayer két pozíciót javítva a 6. pozícióban futott be.
Thaiföldön hiába végzett az erdélyi pilóta Rocketék előtt, a lengyel Master szerezte meg a pole pozíciót, miközben Bachmayer az 5. legjobb időt motorozta meg. A némileg esős verseny 22. körében a két brit összeakadt, amely Rocket kiesésével járt - részben ennek is köszönhetően született magyar kettős győzelem Szász vezetésével.

2. hét
Austinban ugyanazokat a rajthelyeket érték el, mint a szezonnyitó időmérőn. A futamra nem sok szerencse jutott - Szász az 5. helyen futott be, míg Bachmayer az utolsó előtti körben dobta el a Hondát.
Argentínában mindössze 14 ezreddel maradt le a pole-ról Szász, miközben Bachmayer a 7. helyre kvalifikálta magát. Vasárnap viszont hiába volt jelen a nekünk kedvező eső, az utolsó előtti körben - az első helyért csatázva - bemondta az unalmast a Suzuki. Kárpótlásként Bachmayert a 4. helyen rangsorolták.

3. hét
Sokáig nem szomorkodhattunk, hiszen a mezőny megérkezett az Öreg kontinensre. Jerezben ismét lecsúszott Szász a pole-ról - a deficit ezúttal 7(!) ezred volt. Az előző fordulóhoz hasonlóan Bachmayer ismét a 7. legjobb időt érte el. A versenyen mindkét pilóta 1-1 pozíciót lépet előre, így Szász a második győzelmét ünnepelhette ebben az évadban.
Le Mansban ezúttal nem jött össze az első soros rajthely, de a két magyar motoros így is egy sorból(a másodikból) indult: Szász a 4. rajtkockába állhatott fel, míg Bachmayer a hatodikba. Az esőáztatta pályán Szász ismét megmutatta, ki az úr az esőben, míg Bachmayer egy nehéz versenyt követően a 9. pozícióban futott be.

4. hét
Míg Bachmayer ismét a 7. legjobb időt érte el, Szász ezúttal 13 ezreddel csúszott le az első helyről. A futamon is ebben a pozícióban ért célba, de Master helyett Wigzey-t rangsorolták előtte. Bachmayer egy pozíciót javítva a 6. helyen végzett.
Barcelonában a 3. pozícióból rajtolhatott Szász, míg Bachmayer a nyolcadikból. A Rockettel vívott szoros csatából az angol került ki győztesen, így Szász ezúttal is a második helyen ért célba - Bachmayer pedig ismét saját hibából esett ki a 16. körben.

5. hét
Az elmúlt időmérős vereségeket megbosszulva 895 ezredes előnnyel szerezte meg a pole pozíciót Szász a szakadó esőben, míg Bachmayer a 9. helyre kvalifikálta magát. Hiába az első rajthely, Szász a Sachsenringen sem tudott diadalmaskodni - Rocket ezúttal is megverte őt. Bachmayer pedig hiába haladt a 7. helyen, az utolsó kör utolsó kanyarjában hibázott, így visszaesett a 9. pozícióba.
Assenben ugyanez a forgatókönyv zajlott le Szász számára: pole pozíció, majd másnap vereség Rockettól. Bachmayer pedig a 8. helyről rajtolva a 6. pozícióban ért célba.

A bajnokság állása féltávnál
1. Rocket 194
2. Szász 186
3. Wigzey 161
...
7. Bachmayer 87

Még messze van a szezon vége, és még bármi megtörténhet a valenciai futam leintéséig, de az biztos, hogy a bajnoki küzdelem továbbra is izgalmakkal teli lesz. Ha ez az ára, hogy adott esetben Szász hatszoros bajnokká váljon, hát legyen! Hajrá magyarok!

2022-02-02 16:39:00 por rayzor06
Me gusta: 1 | Puntuación: 1.91