Detalles OK
Sobre MyRacingCareerBlogTérminos de ServicioPolítica de Privacidad

Comunicados de Prensa - MRC magyar szemmel: 42. szezon, 2. rész

MRC magyar szemmel: 42. szezon, 2. rész

Az elmúlt 4 hétben szinte ugyanannyi örömteli pillanat volt, mint drámai jelenet. A mostani részben többek között egy újabb mérföldkőről is szó esik, hiszen új győztest avattunk a Moto1-ben.

4. hét

Moto1
Mugelloban ezúttal a 2. helyre kvalifikált Szász, míg Bachmayer az 5. helyet érte el. Mindössze 3 kör volt hátra a futamból, amikor Szász alatt bemondta az unalmast a Suzuki, ezáltal egy újabb fájdalmas kiesést könyvelhettünk el. Bachmayer 2. helyezése viszont gondoskodott arról, hogy azért pozitív hangnemben is beszéljünk erről a versenyről.
Barcelonában már Szász vezetésével kezdődhetett meg a viharos körülmények között rendezett futam, míg Bachmayer ismét az 5. helyre kvalifikált. A versenyen nem történt pozícióváltás.

F2WS
Bakuban folytatódott a szezon, ahol Rozsdás a 11. helyet szerezte meg az időmérésen. Az első versenyen a 8. lett, amely egy 3. rajthelyet jelentett számára a második futamra. Azon a futamon egy szoros küzdelmet követően a 4. helyen intették le. A harmadik futamon egy kisebb taktikai hibának köszönhetően csak a 17. pozíció jutott neki.

F3WS
A Red Bull Ringen csaptak össze az F3-as világbajnokság tagjai. Az időmérőn a 3. sort bérelte ki a Czobor - Tóth-Fodor páros. Az első versenyen csak egy helyet tudott javítani előbbi pilóta, míg utóbbi maradt a 6. helyen. A második futamon Czobor számára összejött a dobogó, miután a 3. lett, míg közvetlenül mögötte Tóth-Fodor végzett.

5. hét

Moto1
A németországi időmérésen ugyanazok az eredmények születtek, mint Barcelonában. Szásznak ezúttal csak 7 kör jutott, miután a problémás olajnyomás miatt feladni kényszerült a versenyt. Bachmayer pedig komoly csatában volt a győzelemért a Giza-Master párossal, amelyből végül a Hondát hajtó honfitársunk került ki győztesen. Mindössze 284 ezred választotta el egymástól a három motorost, amikor leintették a versenyt.
Assenben szintén ugyanonnan kezdhették meg a futamot, ahonnan az elmúlt 2 versenyen. Szász ezúttal gond nélkül végigment és nyert, míg Bachmayer ismét odaért a dobogóra, miután a 3. helyen ért célba.

F2WS
A silverstonei időmérésen vizes pálya fogadta a mezőnyt, Rozsdás a 14. rajthelyet szerezte meg. Az első futamon a 11. helyig jött fel, éppen lemaradva a 2. futamos pole-ról. Azon a versenyen a 7. helyen ért célba, de az utolsó kört még a 6. helyen kezdte meg. A harmadik versenyen viszont már a 6. pozícióban látta meg a kockás zászlót.

F3WS
Hazai pályán, a Hungaroringen került sor a következő fordulókra. Ezúttal Tóth-Fodor teljesített jobb időmérőt, aki a 3. rajthelyet érte el, míg Czobor a 6. helyet érő időt autózta meg. Az első futam 13. körében Czobor váltóhiba miatt kiesett, míg Tóth-Fodor a 2. helyen ért célba. A második versenyen 3. lett, így ismét dobogót szerzett Randy22 mentoráltja, miközben Boczy versenyzője a 10. helyig tört előre az utolsó előtti helyről rajtolva.

6. hét

Moto1
A Kymi Ringen végre láthattunk egy kis változatosságot a kvalifikáción, miután Bachmayer a 4. helyet szerezte meg, de a futamon egy pozícióval hátrébb végzett. Eközben Szász ismét rajt-cél győzelmet aratott.
Csehországban mindössze 29 ezreddel maradt el Szász a pole pozíciót érő időtől, míg Bachmayer az 5. rajtkockából várhatta a rajtot. Az eső áztatta futamon ugyanazt az eredményt érték el, mint Hollandiában: Szász nyert, Bachmayer a 3. lett.

F2WS
A Sebesség Temploma, Monza volt a következő állomás. Az időmérőn a 11. lett Rozsdás, aki csak 85 ezreddel csúszott el az első futamos poleról. A szakadó esőben tartott futamon a 9. helyen intették le, amellyel a 2. helyről várhatta a második futam rajtját. Ha az utolsó előtti körben nem jött volna az alvázprobléma, akkor talán egy újabb magyar sikernek lettünk volna szemtanúi, de sajnos a "ha" és a "volna" itt sem számít semmit. A zárófutamon aztán ugyanott ért célba, ahonnan elindult - a 11. hely mellett a leggyorsabb kört is sikerült megszereznie.

F3WS
Az eső végig meghatározó szerepet töltött be a Spaban eltöltött hét során. Az időmérésen Czobor a 2. legjobb időt futotta, míg Tóth-Fodor az 5.-et. Az első futamon előbbi pilóta megtartotta a 2. helyet, míg utóbbi versenyző a slick gumikra való váltás miatt visszaesett a 8. helyre. A változékony intenzitású esőben futott második versenyen már nem volt panasz a stratégákra. Nem úgy Rantanenre, aki a 24. körben egy előzés közben összeért Tóth-Fodorral a Kemmel egyenesben, ezáltal mindkettőjüket kiejtve a versenyből. Ugyanebben a körben a rákapcsoló eső miatt Czobor kijött esőgumikért, míg a főbb riválisai kint maradtak a slick gumikon. Ennek köszönhetően végül meg tudta nyerni a futamot.

7. hét

Moto1
Ausztriában Szász rajtolhatott az élről, míg Bachmayer az 5. helyről várhatta a rajtjelzést. A versenyen aztán jött a rémálom... Az agresszívan versenyző Bachmayer a 2. kör végén szó szerint kilökte honfitársát a pályáról, ennek köszönhetően idő előtt véget ért Szász versenye... A sérült motorral csak a 4. helyért volt ezután meccsben, de végül Rafael legyőzte őt és be kellett érnie az 5. helyezéssel.
Silverstoneban aztán ugyanott fejezték be a versenyt, ahonnan elkezdték: Szász lett az első, Bachmayer pedig az 5. pozícióban zárt.

F2WS
Szocsiban már csak 32 ezred választotta el Rozsdást a 10. rajthelytől, így ismét a 11. rajtkockából kellett nekivágnia az első és a harmadik versenynek. Az első futamot a 9. helyen teljesítette. A második futamon aztán az újabb taktikai baki miatt szenvedett a versenyen, amely végül a 15. körben véget ért számára. A defektet kapó pilóta a hátsó szakaszt követő 8-9-es kombinációban Hernandezzel ütközve kiesett. A harmadik futamon pedig nem tudott előrébb lépni a 11. helynél.

F3WS
Zandvoort volt a következő állomás, ahol az időmérőn Czobor a 3. rajthelyet csípte el, míg Tóth-Fodor a 6. lett. Az első futam még száraz körülmények között zajlott, és fejenként 1-1 pozíciót jöttek előre. A második versenyre viszont itt is megérkezett az eső, amely ismét kifogott Tóth-Fodoron: 5 körrel a leintés előtt kicsúszott a 7. helyről. Czobor pedig a 3. helyen futott be.