Detalles OK
Detalles OK
Sobre MyRacingCareerBlogTérminos de ServicioPolítica de Privacidad

Comunicados de Prensa - F1WS magyar szemmel: 40. szezon, 2. harmad(+ Indy 500 és Formula E dobogó)

F1WS magyar szemmel: 40. szezon, 2. harmad(+ Indy 500 és Formula E dobogó)

Kicsit megkésve(a szingapúri és a brit versenyek előtti éjjelen), de íme a cikksorozat 2. része. Az F1WS-ben vitézkedő Szabó Ivánnak alig volt olyan pillanata, amikor nem érte utol a balszerencse, míg a Moto1-es képviselőink továbbra is helytállnak. Viszont itt is volt egy balszerencsés eset, amelyről később fogok írni. Emellett kitérek az Indy Series legnagyobb volumenű futamára, valamint Czobor Sankó első Formula E-ben szerzett dobogójára is.

F1WS
Nem lehet mást írni: egyszerűen nincs szerencséje szegény Szabónak. A McLaren pilótája ugyan a 6. helyre kvalifikált Montrealban, de amíg Novikovnak kijött a közös taktika és megnyerte az esős versenyt, addig Szabó visszaesett a 18. helyre. Franciaországban csak a 20. lett, két helyet javítva a rajthelyéhez képest. Spielbergben a 17. rajthelyet szerezte meg, de ezúttal pontot is szerzett: a 9. helyen intették le, míg Silverstone-ban a 14. helyről indulva szerzett pontot a 10. pozícióban.
Mogyoródban viszont ismét felejthető volt a teljesítménye: a 21. helyről startolt, amit egy 17. helyezéssel kompenzált a futamon. Belgiumban viszont ismét jól ment az időmérőn: ugyan ismét hibázott, de a 4. helyről várhatta az öt piros kialvását. Az esős futamot végül a 8. helyen zárta, miután a verseny elején sorra hagyták állva. Monzában pedig "helyreállt a világ rendje": csak a 22. rajtkockába állhatott fel, és csak a 19. helyig tudott feljönni. (Ha már Monza: az IJD-gate után itt tért vissza az érintett menedzser, miután a spanyol futam után lelépett.)
Szabó mindössze 7 pontot szerzett az elmúlt 8 futamon, jelenleg a 11. helyen áll a tabellán 34 egységgel.

Moto1
Szász Csabi továbbra is legyőzhetetlen egy körön, és az elmúlt hat futamból hármat is behúzott. Assenben Rick Rocket, a Kymi Ringen pedig Paul Wigzey győzte le őt a győzelemért folyó harcban. Utóbbi motoros emellett egy kiesést is elkönyvelhetett, miután a verseny végénél felborult. A Red Bull Ringen aztán Csabi is nullázott: nála a váltó mondta fel a szolgálatot, ráadásul rögtön az első körben.
Bachmayer Ferenc "szokás szerint" rendre a 8. helyről rajtolt a futamokon. Ezúttal viszont kivétel is történt: a Sachsenringen a 7. rajtkockát szerezte meg. A futamokon pedig a 6-8. helyek között ért célba, valamennyi helyezést kétszer érte el.
Szász jelenleg 275 ponttal vezeti a bajnokságot, legközelebbi üldözője, Wigzey 14 ponttal van mögötte. Bachmayer pedig a 6. helyen áll 124 ponttal.

Indy 500
Jelenleg az Indy Series mezőnye Torontoban tartózkodik, többek között Dugo Norbertoval, aki az egyetlen magyar pilóta a jelenlegi mezőnyben.
Az Indy 500-ra a harmadik helyre kvalifikált Dugo, mindössze 83 ezreddel lemaradva a pole-ról. Az egyetlen komoly hibát a 22. körben követte el, amikor a kettes kanyarban hibázott - emiatt két pozíciót is bukott. Ezután sokáig az 5. helyen haladt, de a sárga zászlós periódusok során feljött a 2. helyre. A 163. körben megejtett kiállása után visszaesett a 9. helyre. A 184. körben tudott csak javítani a helyezésén, miután Gerd Berger Jr falazott a hármas kanyarban. A futamot így a 8. helyen zárta a magyar pilóta.
Dugo számára eddig nem jött össze a dobogó, a legjobb helyezése az 5. hely volt, ahol háromszor is befutott. Jelenleg 303 ponttal a 7. helyen áll a bajnokságban.

Formula E
Az elektromos szériáról egy különleges apropó miatt esik szó. Az F1-es dobogót is megjárt Czobor Sanyi utódja, Sankó jelenleg a negyedik Formula E szezonját teljesíti. Rómában a 11. rajthelyről várhatta a rajtot, ám egy remek versenyt futott, aminek köszönhetően fel tudta küzdeni magát a 3. helyre. Ezzel karrierje első Formula E dobogóját szerezte meg, amit reméljük, hogy több is fog majd követni!
Sankó jelenleg 81 ponttal rendelkezik, amivel a bajnokságban a 6. helyen rangsorolják a cikk írásakor.

Átigazolási piac
A megemlített szériákban egyelőre mindegyik pilóta marad, és nem csatlakoznak újabb magyar résztvevők.

Ez volt a cikksorozat második része. A szezon végén jelentkezek majd ismét a hátralévő futamokról való beszámolókkal. Hajrá magyarok! :)

2021-01-24 01:51:23 por rayzor06
Me gusta: 2 | Puntuación: 3.81