Comunicados de Prensa - Visszatérőből fordító, valamint az összefoglaló sorsa - Rayzor Blog #3

Visszatérőből fordító, valamint az összefoglaló sorsa - Rayzor Blog #3

Közel két év után íme a Rayzor Blog 3. része, amelyben szó lesz az azóta történt eseményekről és a 38. évad óta jelentkező cikksorozatról is.

A visszavonulás előtt
Soltész Áron első A1GP-s futama előtt írtam legutóbb, amelyet Brnoban rendeztek meg. A 31. szezon végén az F3-as Alpesi sorozatból Finnországba igazolt, ahol két győzelemmel a 3. lett a bajnokságban. Mindkét szezonra jutott egy-egy dobogó az A1GP-ben, amellyel a 31. évadban a 120. lett, míg a soron következőt már a 62. helyen zárta.
Ezután eljött az a pillanat, amely mindkettőnk karrierjét tönkretette: poénból elértük, hogy Áron a szenvedő LKR csapatánál versenyezzen a 33. szezonban, ami után úgy határoztam, hogy egyéni tényezők miatt visszavonulok a menedzserkedéstől.

Visszatérés Balázs Zoltánnal
Miután 3 évadra Baranyai János "vette át" Áron helyét, 2020 áprilisában elhatároztam, hogy ideje visszatérni a menedzseri pályára. Ekkor ismerkedtem meg Balázs Zoltánnal, aki egy tehetséges gokartos volt akkoriban Kecskemétből. Első futamát a 36. szezonban Puerto Maderoban teljesítette, az újoncok számára kiírt versenyt rajt-cél győzelemmel húzta be. A soron következő idényben egy hasonló jellegű futamon nyert ugyanígy Hidden Valley-ban. Ekkor már az Újonc Szériában rótta a köröket, ahol 3-szor ért fel a dobogóra, és az első Magyar Kupáján is túlesett, amin azóta is részt vesz minden szezon végén.
A 38. szezonban bevezetésre kerültek a Formula-4-es autók. Zoli egy Tatuus-Honda volánja mögött szállt harcba a lengyel bajnokságban. A szezon végén a 6. helyen rangsorolták, a legjobb helyezése a kétszer elért 4. hely volt.
A 39. évadot immáron egy Mygale-Renault-val kezdtük meg, amellyel valamivel több sikerünk volt. Négy dobogót szereztünk, ami a bajnokság 4. helyét jelentette számunkra, a legjobb helyezés a 2. hely volt, amit kétszer értünk el. Ekkorra már a melléksorozatokban is elkezdtek jönni az eredmények. A cseh-szlovák U23-as ligában és a Magyar Kupában is sikerült a dobogóra állnia Zoltánnak, aki előbbi sorozatban a 11. lett, míg a hazaiban a 9. helyen rangsorolták.
A 40. szezont még F4-es autókkal, de a holland bajnokságban teljesítjük majd egy Tatuus-Renault-val. A tanulás jegyében váltottunk szériát, hiszen Zoltán célja az, hogy a szezont követően átválthasson túraautókra, amennyiben késznek érzi rá magát. Tudniillik: nagyon kedveli a zárt kasztnis versenyzést, karrierje során részt vett néhány P-kategóriás küzdelemben. Igaz nem voltak nagy sikerei, de így is élvezte azon versenyeket.
Számomra jól kezdődött a 40. szezon: Lifkai Móni, az asszistensem ugyanis bejelentette, hogy elnyertem a fordítói állást, amely mellé ingyenes szuperlicensz is jár. Már tervezzük Zolival, hogy milyen autófestésekkel álljunk ki majd ettől a szezontól. Elsőként az F4-es festés kerül leleplezésre az első nap végén.

A cikksorozatról
Végezetül essen pár szó az összefoglaló cikkek sorsáról is. Ugyan arról volt szó, hogy a két Szalonnáról is lesz majd szó a kizárólag F1WS-sel foglalkozó sorozatról, végül úgy döntöttem, hogy erre nem fog sor kerülni, így ezáltal csak Szabó Ivánról lehetett volna olvasni.
Azért használtam múlt időt, mert megragadtam az alkalmat, hogy bejelentsem: a Moto1 eseményeiről is lesz tudósítás! A motoros királykategóriában találjuk Bachmayer Ferencet, aki a Honda egyik tehetséges motorosa, és annak a Nonónak a pilótája, aki korábban Noémi révén jelen volt az F1WS-ben is. Mellé csatlakozik az a Szász Csaba, aki a Lotussá alakuló Koenigsegg LKR-től érkezett. A kétkerekű járművekkel is jó viszonyt ápoló pilóta egy Suzukival áll majd rajthoz.
A címben ezzel csak annyi változás lesz, hogy az F1WS-t felváltja az MRC elnevezés: MRC magyar szemmel.

Köszönöm, hogy elolvastátok a cikket! Mindenkinek sok sikert a 40. szezonra! Hajrá magyarok!

2020-12-07 15:12:41 por rayzor06
Me gusta: 2 | Puntuación: 3.81