Detalles OK
Sobre MyRacingCareerBlogTérminos de ServicioPolítica de Privacidad

Comunicados de Prensa - F1WS magyar szemmel: 38. szezon, 1. harmad

F1WS magyar szemmel: 38. szezon, 1. harmad

Az elmúlt hét futam nem alakult a legjobban a magyar pilóták számára, de legalább összejött egy dobogós hely a szezonnyitón, valamint szemtanúi lehettünk az első magyar pole-nak. Íme az első része a beígért cikksorozatnak, ami a magyar pilóták Forma-1-es teljesítményeiről számol be.

Ausztrália
A két Szalonna simán bejutott a Q3-ba, Szixtusz a negyedik, Szilveszter a 7. helyről várhatta a rajtot. Szabó Iván II csak a 21. helyen zárt, miután hibázott, Szász Csabi a 25. pozíciót csípte el a gyengécske Koenigseggel.
A szezon első kiesője a 17. helyre feljött Szabó II lett, akinek a 27. körben tönkrement a felfüggesztése. A futam végén egy óriási taktikai hibát is láthattunk: az utolsó körben a biztos 5. helyről állt ki II. Szalonna, értékes pontokat bukva ezzel, cserébe végül a 14. helyen rangsorolták. Ezzel szemben III. Szalonna a 3. helyen zárta a futamot, míg Szász a 22. helyen futott be.

Bahrein
Szász Csabi mellett ezúttal II. Szalonna vérzett el a Q1-ben, a két pilóta a 28. és a 22. helyen fejezték be a kvalifikációt. Szabónak ezúttal sem jött össze a Q3-as szereplás, a 11. helyen zárta a Q2-t. III. Szalonna a 3. helyről várhatta a futam rajtját, amivel ismét ő volt a leggyorsabb magyar a mezőnyben.
A görög licenccel versenyző pilóta végül a 6. helyen zárta a versenyt, közvetlenül Szabó előtt, aki 4 pozíciót javított a rajthelyéhez képest, megszerezve ezzel az első pontjait. A legnagyobb felzárkózás II. Szalonna nevéhez kötődik, aki a 22. helyről a 12. helyre jött fel. Szász Csabi pedig csak a 27. lett, de már akkor is látni lehetett, hogy azzal az autóval nem sok babér fog teremni a számára.

Kína
Melbourne után ismét az 5. lett az időmérőn az addigi leggyorsabb magyar, III. Szalonna, aki ismét egyedül jutott be a Top 10-be. A többiek ugyanis egytől egyig kiestek a Q1-ben. II. Szalonna egy bosszantó hiba miatt elvérzett, és a 21. helyen rangsorolták. Szász a 24. helyen zárt, Szabó pedig csak az utolsó helyet szerezte meg.
Míg a másnapi futamon III. Szalonna maradt a helyén, Szász pedig csak 1 helyet javított, Szabó és II. Szalonna ismét nagy felzárkózásba kezdett. Ennek az lett az eredménye, hogy előbbi pilóta a 17. helyen futott be, míg utóbbi versenyző a 11. lett. Szilveszter ráadásul a leggyorsabb kört is megfutotta az 54. körben.

Azerbajdzsán
Ezúttal hárman is ott voltak a Q3-ban, a legelőkelőbb helyet ezúttal II. Szalonna szerezte meg, aki a 4. pozíciót csípte el. Közvetlenül mögötte végzett Szabó, míg III. Szalonna a 7. lett. Szász Csabi a 25. helyre hozta be a Koenigsegget az időmérőn, de mint tudjuk, azzal az autóval nem futja többre.
A futam végén aztán egymás hegyén-hátán futottak be az élmezőnyben harcoló pilóták:
5. Szabó Iván II
6. III. Szalonna Szixtusz
7. II. Szalonna Szilveszter
Szász pedig szokás szerint a mezőny végén bandukolt, a 23. helyen intették le a Romániából származó pilótát.

Spanyolország
A két Szalonna a 3. soron osztozkodtak, az előkelőbb helyről Szixtusz rajtolhatott. Szabó csak a 12. lett, míg az utolsó helyezett Szász lett.
A futamon aztán fejenként három pozíciót buktak a pilóták, kivéve Csabit, aki 4 helyet javított.

Monaco
Történelmi siker született a hercegség utcáin: II. Szalonna ugyanis megszerezte a magyarok első pole pozícióját. Szabó és III. Szalonna pedig a második sorból várhatták a rajtot. Szász pedig a 24. lett az időmérésen.
Ekkor még bíztunk abban, hogy előkelő helyen zárják a fiúk a futamot, miután nem lehetett panaszunk a versenyben nyújtott teljesítményükre. De a magyarok balszerencse-bombáját éppen a futam napján sütötték el...
Marc Montane 10. körös kiesésével semmi gond nem lett volna, ha az élen autózó II. Szalonna nem áll ki azonnal a boxutcába. Ezen tettével egészen a 20. helyig csúszott vissza, ráadásul pont bejött a Safety Car is. De mint később kiderült, nem vesztett sokat azzal, hogy ilyen korán kiállt.
A 36. körben aztán jött az újabb dráma: a vezető Dexter Morgan üldözése közben Szabó hibázott a Casino kanyarban, és a gumifalban végezte. Mondani sem kell: nem ő volt a legboldogabb pilóta a futam végén...
És hogy III. Szalonna se maradjon ki a buliból: a 72. körben ő is hibázott a Grand Hotel kanyarban, amivel ő is bukta a dobogót, a futamot végül a 4. helyen zárta. II. Szalonna végül a 6. helyezést érte el, miután a futam elején kiállt a boxba.

Kanada
Ezúttal a 6. helyen záró II. Szalonna volt az egyetlen magyar, aki kiharcolta a Q3-as szereplést. Szabó ismét elvérzett a Q2-ben, a 18. helyen végzett, III. Szalonna pedig nagy meglepetésre mindössze a 23. helyet szerezte meg. Szász a 27. helyen lett rangsorolva.
Míg II. Szalonna a futamot is a 6. helyen zárta, valamint megfutotta a leggyorsabb kört is, addig Szabó a 10. helyre hozta fel a McLarent, ezzel ő javított a legtöbbet a rajtpozícióján. III. Szalonna egy feledhető futam után a 20. lett, míg Csabit a 24. helyen intette le a kockás zászló.

A magyarok bajnoki helyezései 7 futam után:
1. Novikov 117
6. III. Szalonna 57
9. II. Szalonna 25
14. Szabó II 17
25. Szász 0

Vajon a soron következő 7 versenyen hogyan teljesítenek majd a magyar pilóták? Lesz-e újabb pole, vagy esetleg Torghelle Sanyi után ismét lesz egy futamgyőztes pilótánk? És mennyire lesznek kegyesek az égiek hozzájuk?
Legközelebb az Olasz Nagydíj után lesz összegzés a magyar pilóták teljesítményéről, amiben megválaszolódnak a feltett kérdések. Addig is sok sikert a királykategóriában versenyző honfitársainknak, és bízzunk a minél sikeresebb folytatásban!

2020-07-31 19:52:18 por rayzor06
Me gusta: 4 | Puntuación: 7.65