Χρησιμοποιούμε τα cookies για να βελτιώσουμε την εμπειρία σας στο παιχνίδι και να αναλύσουμε την επισκεψιμότητα μας. Επίσης μοιραζόμαστε τις πληροφορίες της σελίδας μας για εσάς με μέσα κοινωνικής δικτύωσης, εταίρους διαφημίσεων και αναλύσεων.
Λεπτομέρειες OK
Χρησιμοποιούμε τα cookies για να βελτιώσουμε την εμπειρία σας στο παιχνίδι και να αναλύσουμε την επισκεψιμότητα μας. Επίσης μοιραζόμαστε τις πληροφορίες της σελίδας μας για εσάς με μέσα κοινωνικής δικτύωσης, εταίρους διαφημίσεων και αναλύσεων.
Λεπτομέρειες OK
PLAYAboutBlogΌροι Παροχής ΥπηρεσιώνΠολιτική Απορρήτου

Az F1-es motorok véglegesítése a 42. szezonra

Az F1-es motorok véglegesítése a 42. szezonra

Jelen pillanatban a csapatok általi új motorfejlesztés arra késztetett minket, hogy végrehajtsunk egy pár változtatást a tervezett rendszerekben. Íme a teljes magyarázat, és talán néhány érdekes információ az F1-es menedzsereknek.

Az F1-es motorok véglegesítése a 42. szezonra

1. Ha egy gyengébb csapat, amely kevesebb pénzzel rendelkezik az élcsapatoknál, és nem tud annyi alkalmazottat megengedni magának, akkor adott időben meg tud építeni egy elemet az összes dolgozó bevonásával, ahelyett, hogy 3 projekten dolgozzanak az erőforrások megosztásával. Nem lesz elég két szezon az új motor megépítésére? Szerintetek miért írtam azt, hogy az első szezonokban a támogatói motorok jobbak lesznek és a csapatok néhány évad után fejlődni fognak? Ez az igazság, mert erre 2 szezon nem elég... De 4 évad sokkal jobb erre, a csapatoknak nem lesz olyan jó autójuk azáltal, hogy az erejüket a motorfejlesztésre kell használniuk és arra, hogy ha nincs motorprojekt, új elemeket építsenek, és a kevésbé jó motorok a későbbiekben kifizetődhetnek. Tegyenek minden erőfeszítést a kasztniba, amint a motor közel lesz a potenciális állapothoz. Ez egy jó (és elvesztegetett) lehetőség VOLT a kisebb csapatoknak, amíg az erősebb alakulatok abban a két szezonban megpróbáltak volna motort építeni(és gyorsabban elvesztették volna a potenciált a további projektekre való munkamegosztással). Ezen az úton a kevésbé gazdag csapat ugyanazt vagy jobb szintet tud elérni néhány évad után, mint egy élcsapat.

2. Eddig is tudtuk, hogy a potenciális visszaesés a tervezők intellektuális kudarcain alapultak. Szóval ez nem a projekt költségeitől vagy a létesítményektől függ, hanem a tervezők minőségétől. Ez azt jelenti, hogy ha jobb tervezőket alkalmaznak a projekthez, a potenciál lassabban csökken, míg rosszabb alkalmazottaknál ez felgyorsul. Ez még erősebbé teszi a szavaimat(egy időben egy projekttel több időbe telik a teljes motor DE a potenciál lassabban csökken és több esélyt ad egy jobb motor megépítésére). Az állítás csak akkor érvényes, amikor a csapatok ténylegesen a minőség kimaxolására törekednek a potenciálhoz minél közelebb. Ha például aero elemeket csinálsz, de nem akarsz maximális minőséget, ezután nem sokat számít, hogy a potenciál milyen gyorsan esik vissza.

3. Egy másik út a költségek/eredmények optimalizálására az, hogy megtalálni azokat a részeket, amelyek a legnagyobb hatással vannak a végleges motorra, és mely elemeket a legkönnyebb megépíteni. Talán lesz egy elem, amelynek több értelme van, ha gyengébbet(nem 95% feletti/nagyjából 90%-os) építesz, ezáltal pénzt spórolj és azt felhasználd máshol. És amikor azt mondom, hogy "talán", ez egyértelműen azt jelenti, hogy a 4 motorelemből az egyiket nehezebb fejleszteni és többe kerül, holott kevesebbet ad hozzá a végső motorhoz.

4. Van egy pár csapat, amely képtelen jó motort építeni, legalábbis amíg a semmiből indítanak projekteket, mivel a potenciáljuk már rossz. Eközben egyes csapatok jó minőségű motorokkal fognak rendelkezni a 42. szezon kezdetétől, valamint vannak olyan egyletek is, akiknek később lesz csak jó motorjuk.

5. A csapatok által épített legjobb motorok 95.5% - 96% között lesznek majd - lehetséges, hogy egy vagy talán két csapat is túllépi majd a 96%-ot. Jelenleg a legjobban fejlesztett motor 92.5-93.5% között mozog(a jelenleg fejlesztés alatt lévő elemekkel együtt), de számíthatunk fejlődésre a szezon végéig.
FRISSÍTÉS (2021-03-31 16:34 CET): számítások szerint a legjobb motor jóval 97% fölött lesz majd.

6. Azt gondolom, hogy mivel nem lesznek nagyon "olcsó" motorok, nem szükséges az a szabály, hogy kényszerítsük a csapatokat a támogatói motorok legalább 5 szezonon át való használatára. És mivel ez semmilyen ovációban nem részesült, szerintem senki nem fog ellenezni a törlésről szóló döntés miatt.

7. Íme az alábbi lehetőségek a támogatói motorokról, ami hozzá lesz adva a napokban megjelenő hivatalos támogatói listára is.
- 95%-os nagy minőségű motor nagy összegért - 10 millió per szezon(a költségek egy kicsivel nagyobbak vagy ugyanannyiak lesznek, mint amennyit a csapatok fizetnének azért, hogy saját motort építsenek mind a négy elemmel, amibe beletartoznak a projekt költségek, motorfejlesztési kiadások 8 szezonra, valamint az alkalmazotti fizetések egy része)
- 94% körüli sima motorok, amely egyes pályákon erősebb lesz, míg másokon gyengébb - 8,5 millió per szezon(ez az érték jóval alacsonyabb vagy akörül az árnál mozog, amennyiért a csapatoknak fizetniük kellene a motorfejlesztésért)
- 92.5% körüli nem rossz/nem jó motor - 6.5 millió
- "olcsó" motor 90.5%-os minőséggel - 5 millió(sokkal olcsóbb, mint amennyiért a csapatoknak motort kellene építeniük - sok idő nyerhető a költségek felturbózására, hogy jobb karosszériát vagy egyéb elemeket építhessenek - ez a legésszerűbb lehetőség a jövőre való spórolásra).

8. Miután néhány csapat már áldozott pénzt a motorokra, de nincs esélyük elérni a 92.5%-os minőséget, így ez egy tragikus 8 szezonos időszakot eredményezne, de lesz egy esély a helyreállásra. Még ha a fejlesztés eredménye nem vezet minőségi F1-es motorokhoz, vannak még találmányok, amelyek értékesek az autógyártók számára, stb. A csapatok el tudják adni a tudásukat a harmadik feleknek és visszatérítést kapnak a projekt költségeiért(nem tartoznak ide az alkalmazottak fizetései és a létesítmények fenntartási díjai). A csapatok azt is meg tudják csinálni, hogy aláírhatnak egy szerződést az általuk választott motorszállítóval. A döntések határideje a mostani szezon 72. napja előtt van.

9. A tankolás engedélyezett, de csak ésszerű módon és egy méltányos büntetésért. Ez segíthet a pénzspórolásban a jó fejlesztésért néhány évad után, és a rövid sikerek elérésében, de ezalatt a szponzorok nem akarnak sokat fizetni azoknak az alakulatoknak, amelyek tökutolsók a versenyeken vagy teljesen versenyképtelenek. Jelenleg a limitünk a legalacsonyabb csapatértékelésre 500-ra van állítva. Ez a határ figyelmen kívül lesz hagyva, ha a csapat mindkét autója 104%-al lassabb lesz a Q1-ben elért legjobb időnél.
Ha ezt a limitet a mostani évadban használtuk volna a Paul Ricardon tartott időmérőn, ahol a legjobb Q1-es idő 1:35.119 volt, a határidő 1:38.923 lenne.
Ez a 43. szezon kezdetekor lesz érvényben. Ha a 500 alatti értékkel bíró csapat versenyképes lesz, nem tudnak lejjebb menni az értékelésben a jelenlegi értékük alá...

10. Egy új F1-es pénzügyi rendszeren dolgozunk, amelyet a valódi F1 inspirált - ez a költségvetési sapka. A valódi F1 változik, és a mi verziónk is változik. Ez azt jelenti, hogy a tankolás nem fog sokat számítani a jövőben. Bár nem akarjuk teljesen eltávolítani az előző évadokban a jó vezetés által megszerzett előnyöket, ezért sok időt fogunk tölteni a jó megoldás keresésére, figyelembe véve a rendszer minden szempontját. És az egyik célunk a pénzügyi rendszer leegyszerűsítése, hogy jobban megérthetőbbé tegyük. Maradjatok velünk!

by DebiK
Μεταφραστής: rayzor06
Το άρθρο είναι επίσης διαθέσιμο στις κάτωθι γλώσσες:
Català Čeština English Español Français Magyar Indonesia Nederlands Português, Brasil Polski Português Русский Svenska Slovenščina Українська